Albion Marku, o‘ng qanot himoyachisi, Rossiyada faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli albaniyalik futbolchi bilan ishlaydigan Creatio Management agentligi rossiyalik klublarning qiziqishi haqida ma’lumot berdi. Agentlik vakillari "ha, Rossiyadan ikki klubdan takliflar bor, ammo ularni aniq nomlash qiyin" deb ma’lum qildi.
Hozirda Albion Markuning hech qanday klub bilan shartnomasi yo‘q. 2024/2025 mavsumida u Vengriyaning "Dyor" klubida o‘ynagan.
Rossiya futbol chempionati 2025/2026 mavsumi boshlanishiga esa ikki haftadan biroz ko‘p vaqt qoldi. Albion Markuning kelajakdagi faoliyati bilan bog‘liq qarorlar yaqin kunlarda aniqlanishi kutilmoqda.
Rossiyalik klublar uning xizmatlariga qiziqish bildirayotgani sport olamida muhim voqea sifatida baholanmoqda. Bu o‘z navbatida futbolchining karyerasida yangi bosqich boshlanishiga imkon yaratishi ehtimoli mavjud.

Альбион Марку получил предложения от двух клубов из России
Албион Марку, правый защитник, может продолжить свою карьеру в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летний албанский футболист, с которым работает агентство Creatio Management, сообщил о заинтересованности российских клубов. Представители агентства заявили: "Да, есть предложения от двух клубов из России, но назвать их точно сложно".
В настоящее время у Албиона Марку нет контракта с каким-либо клубом. В сезоне 2024/2025 он играл за венгерский клуб "Дьёр".
До начала чемпионата России сезона 2025/2026 осталось чуть больше двух недель. Ожидается, что решения, связанные с будущей карьерой Албиона Марку, будут определены в ближайшие дни.
Интерес российских клубов к его услугам рассматривается как важное событие в спортивном мире. Это, в свою очередь, может создать возможность для начала нового этапа в карьере футболиста.