Bystrov Jersonning Zenitga kelishini qo‘llab-quvvatladi
Rossiya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi Vladimir Bystrov “Zenit” jamoasiga “Flamengo”dan yarim himoyachi Jersonning transferi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bystrovning so‘zlariga ko‘ra, Jersonning “Zenit”ga kelishi Premyer-liga uchun ijobiy o‘zgarish bo‘ladi, chunki chempionatda kuchli xorijiy futbolchilar soni qancha ko‘p bo‘lsa, o‘yin shunchalik qiziqarli bo‘ladi. U shuningdek, ko‘p arzon va samarali bo‘lmagan futbolchilarni sotib olishdan ko‘ra, bitta qimmatbaho va sifatli futbolchini olish afzalroq ekanligini ta’kidladi.
Bystrov Jerson haqida ko‘p ma’lumotga ega emasligini aytgan, biroq uning narxi yuqori bo‘lgani bois sifatli o‘yinchi ekanligini taxmin qilmoqda. Oldinroq xabarlarga ko‘ra, “Zenit” Jerson uchun “Flamengo”ga yigirma besh million yevro to‘lashga tayyor.
Hozirda “Zenit” keyingi Premyer-liga mavsumiga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Jamoa bosh murabbiyi Sergey Semak boshchiligida birinchi turda o‘z maydonida “Rostov” jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Bu transfer “Zenit” jamoasining kuchlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda va chempionatning darajasini oshirishga yordam beradi. Futbol ixlosmandlari uchun yangi mavsumda qiziqarli o‘yinlar va kuchli raqobat yuzaga kelishi umid qilinmoqda.

Быстров поддержал приход Джерсона в Зенит
Бывший футболист сборной России Владимир Быстров высказал свое мнение о трансфере полузащитника Жерсона из "Фламенго" в команду "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Быстрова, приход Жерсона в "Зенит" станет положительным изменением для Премьер-лиги, так как чем больше сильных иностранных футболистов в чемпионате, тем интереснее будет игра. Он также отметил, что лучше приобрести одного дорогого и качественного игрока, чем много дешевых и неэффективных.
Быстров сказал, что не имеет много информации о Жерсоне, но предполагает, что он качественный игрок, так как его цена высокая. Ранее сообщалось, что "Зенит" готов заплатить "Фламенго" двадцать пять миллионов евро за Жерсона.
В настоящее время "Зенит" готовится к следующему сезону Премьер-лиги. Под руководством главного тренера Сергея Семака команда проведет первый тур на своем поле против команды "Ростов".
Ожидается, что этот трансфер положительно скажется на усилении команды "Зенит" и поможет повысить уровень чемпионата. Футбольные болельщики надеются на интересные игры и сильную конкуренцию в новом сезоне.