Gvardiola Manchester Siti uchun yangi darvozabon tanladi
Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoaga yangi darvozabonni jalb qilmoqchi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fichajes xabariga ko‘ra, Ederson Gvardiolaning ishonchini yo‘qotgan, ayniqsa, jahon klublari chempionatida Al-Xilolga 3:4 hisobida mag‘lub bo‘lgandan keyin. Manba ma'lumotlariga ko‘ra, Gvardiola Manchester Siti tarkibida Diogu Koshtani ko‘rishni istaydi.
Shahar jamoasi bosh murabbiyi "Portu" klubidan kelgan futbolchini o‘z jamoasining o‘yin uslubiga mos deb biladi, chunki bu uslubda darvozabon oyoqlari bilan yaxshi o‘ynashi muhimdir. Koshtaning 25 yoshli futbolchisi bilan tuzilgan shartnomada 75 million yevro miqdorida sotib olish opsiyasi mavjud.
Manchester Siti shunday summani to‘lashga tayyor, chunki yangi darvozabonni olib kelish klub uchun strategik ahamiyatga ega qarordir. Jamoaning darvozabon o‘yinini takomillashtirish, shuningdek, o‘yin uslubiga moslashish uchun Gvardiola bu transferni muhim deb hisoblamoqda.
Shu sababli, klub rahbariyati ham yangi darvozabon uchun mablag‘ ajratishni ko‘zlamoqda. Bu o‘zgarishlar Manchester Siti jamoasining kelgusi mavsumlarda muvaffaqiyatli o‘ynashi va musobaqalarda yuqori natijalarga erishishi uchun xizmat qiladi.
Shuningdek, yangi qo‘shilgan futbolchining jamoaga moslashishi va o‘zini ko‘rsatishi muhim vazifa hisoblanadi. Shu tariqa, Gvardiola va klub rahbariyati birgalikda jamoani yanada kuchaytirish yo‘lida qadamlar tashlamoqda.

Гвардиола выбрал нового вратаря для Манчестер Сити
Главный тренер Манчестер Сити Хосеп Гвардиола хочет привлечь в команду нового вратаря. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации Fichajes, Эдерсон потерял доверие Гвардиолы, особенно после поражения от Аль-Хилоля со счетом 3:4 на чемпионате клубов мира. Согласно источникам, Гвардиола хочет видеть в составе Манчестер Сити Диогу Кошту.
Главный тренер городской команды считает, что футболист, пришедший из клуба "Порту", подходит под стиль игры его команды, так как в этом стиле важно, чтобы вратарь хорошо играл ногами. В контракте 25-летнего футболиста Кошты есть опция выкупа за 75 миллионов евро.
Манчесер Сити готов заплатить такую сумму, так как привлечение нового вратаря является стратегически важным решением для клуба. Гвардиола считает этот трансфер важным для улучшения игры вратаря команды, а также для адаптации к стилю игры.
Поэтому руководство клуба также планирует выделить средства на нового вратаря. Эти изменения помогут команде Манчестер Сити успешно выступать в следующих сезонах и добиваться высоких результатов в соревнованиях.
Также важно, чтобы новый игрок адаптировался в команде и проявил себя. Таким образом, Гвардиола и руководство клуба совместно предпринимают шаги для дальнейшего усиления команды.