Sergeev “Dinamo”ni Karpin bilan bog‘liq uchun tanladi
Sobiq “Krasnodar” futbolchisi Maksim Demenko oldingi hujumchi Ivan Sergeevning poytaxtdagi “Dinamo” klubiga o‘tishi sabablari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ommaviy axborot vositalarida tarqalgan ma’lumotlarga ko‘ra, Sergeev xizmatlariga “Spartak” jiddiy qiziqish bildirgan, ammo futbolchi moliyaviy jihatdan kamroq foydali bo‘lgan “oq-ko‘k”lar variantini tanlagan. Demenkoning fikricha, bu tanlovning asosiy sababi milliy terma jamoa bosh murabbiyi bilan bog‘liq bo‘lishi mumkin.
U aytishicha, ehtimol Sergeev Karpin bilan suhbatlashgan, shuningdek, Stankovich bilan ham muloqot qilgan. To‘g‘ri yoki noto‘g‘ri qaror qabul qilinganini vaqt ko‘rsatadi, lekin bu qaror terma jamoa murabbiyi bilan bog‘liq ekanligi ehtimoldan yiroq emas.
Hozirda Valeriy Karpin ikki lavozimni bajaradi: u nafaqat Moskva “Dinamo”sining bosh murabbiyi, balki Rossiya milliy terma jamoasining ham bosh murabbiyi hisoblanadi. Ushbu vazifalarni bir vaqtda bajarishi uning jamoaga ta’sirini oshirgan bo‘lishi mumkin.
Shuningdek, futbolchining kelajagi va o‘yini uchun bu qaror qanday natija berishini vaqt ko‘rsatadi.

Сергеев выбрал "Динамо" из-за связи с Карпиным
Бывший игрок «Краснодара» Максим Деменко высказал свои мысли о причинах перехода нападающего Ивана Сергеева в столичный клуб «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, распространенной в средствах массовой информации, «Спартак» проявил серьезный интерес к услугам Сергеева, однако футболист выбрал вариант «бело-голубых», который был менее выгодным с финансовой точки зрения. По мнению Деменко, основной причиной этого выбора может быть связь с главным тренером национальной сборной.
Он сказал, что, возможно, Сергеев общался с Карпиным, а также контактировал со Станкевичем. Правильное или неправильное решение покажет время, но не исключено, что это решение связано с тренером сборной.
В настоящее время Валерий Карпин занимает две должности: он является не только главным тренером московского «Динамо», но и главным тренером сборной России. Выполнение этих задач одновременно могло увеличить его влияние на команду.