Xabi Alonso "Real" o‘yin uslubini o‘zgartirmoqda
Madridning "Real" jamoasining sobiq o'yinchisi Migel Palensiya "Evro-Futbol.ru" saytiga bergan eksklyuziv intervyusida murabbiy Xabi Alonso haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Alonsoning jamoaga kelishi o'yinning o'zgarishiga sabab bo'layotganini ta'kidladi va bu faqat boshlanish ekanini aytdi. Palensiyaning so'zlariga ko'ra, Alonsoni ishga tayinlash eng to'g'ri qaror bo'lgan va u katta yutuqlarga erishadi, hatto birinchi chempionlik unvonini yaqinda qo'lga kiritishi mumkin.
Xabi Alonso 1 iyun kuni "Real" jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi va oldingi murabbiy, italyan mutaxassisi Karlo Anchelottini almashtirdi. Hozirda Qo'shma Shtatlarda o'tayotgan Klub jahon chempionatida Madrid jamoasi o'z guruhida g'olib bo'ldi va chorak finalga yo'l oldi.
Chorak final uchrashuvi 5 iyul kuni Dortmundning "Borussiya" jamoasi bilan bo'lib o'tadi. Ushbu musobaqada "Real"ning yangi murabbiyi jamoaga yangi ruh va strategiya olib kelayotgani kuzatilmoqda.

Хаби Алонсо меняет стиль игры "Реала"
Бывший игрок мадридского "Реала" Мигель Палесия в эксклюзивном интервью сайту "Евро-Футбол.ru" высказал свои мысли о тренере Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что приход Алонсо в команду приводит к изменениям в игре и сказал, что это только начало. По словам Палесии, назначение Алонсо на должность тренера было самым правильным решением, и он добьется больших успехов, возможно, даже скоро завоюет свой первый чемпионский титул.
Хаби Алонсо был назначен главным тренером "Реала" 1 июня, заменив предыдущего тренера, итальянского специалиста Карло Анчелотти. В настоящее время мадридская команда одержала победу в своей группе на клубном чемпионате мира, который проходит в Соединенных Штатах, и вышла в четвертьфинал.
Четвертьфинальный матч состоится 5 июля против команды "Боруссия" из Дортмунда. В этом турнире наблюдается, как новый тренер "Реала" приносит команде новый дух и стратегию.