Niko Uilyams Barselonaga yozda o‘tadi
Barselona klubi yaqinda Atletik Bilbao jamoasining qanot himoyachisi Niko Uilyams transferini yakunlashni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur jurnalist Gerard Romero ma’lumotiga ko‘ra, transfer jarayonida hech qanday muammo yuzaga kelmasligi kutilmoqda va masala deyarli hal qilingan hisoblanadi. Romero ta’kidlashicha, Niko 150 foiz Barselonaga qo‘shiladi.
Uning agenti bilan hech qanday muammolar yo‘q, Bavariya klubi hamda Luis Diasga qiziqish yo‘q. Klub o‘z ishini davom ettirib, imkon qadar tezroq transferni yakunlashga harakat qilmoqda.
Uilyams 22 yoshda bo‘lib, uning transferi kataloniyalik gigant uchun 58 million yevroga tushadi. O‘tgan yili futbolchi o‘z ixtiyori bilan transferni rad etgan bo‘lsa, bu safar u kelishuv amalga oshirilishini istab, qarorini o‘zgartirdi.
Ushbu transfer Barselona jamoasi uchun muhim qo‘shimcha bo‘lib, jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytiradi.

Нико Уильямс летом перейдет в Барселону
Клуб Барселона недавно планирует завершить трансфер защитника фланга Атлетик Бильбао Нико Уильямса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного журналиста Жерара Ромеро, в процессе трансфера не ожидается никаких проблем, и вопрос практически решен. Ромеро подчеркивает, что Нико на 150 процентов присоединится к Барселоне.
С его агентом нет никаких проблем, интереса со стороны клуба Бавария и Луиса Диаса также нет. Клуб продолжает свою работу и старается как можно быстрее завершить трансфер.
Уильямс 22 года, и его трансфер обойдется каталонскому гиганту в 58 миллионов евро. В прошлом году футболист отказался от трансфера по собственному желанию, но на этот раз он изменил свое решение, желая, чтобы соглашение было реализовано.
Этот трансфер станет важным дополнением для команды Барселоны и еще больше усилит атакующую линию команды.