Pavlyuchenko: Chelsi Palmeiras ustidan g‘alaba qozonadi
Palmeiras va Chelsi jahon klublari chempionati yarim finaliga chiqa olish uchun kurash olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin bo‘yicha Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Roman Pavlyuchenko o‘z fikrini bildirdi. Uning fikricha, Enzo Mareski jamoasi musobaqada yo‘lini davom ettiradi.
Pavlyuchenko Chelsiga ustunlik berishini aytdi. Uning ta’kidlashicha, Chelsining zaxirasi chuqur va o‘yinchilarining o‘rta darajasi yuqori, yosh futbolchilar ko‘p.
Palmeiras esa 1/8 finalda g‘alabani qiyinlik bilan qo‘lga kiritgan, shu bois undan yanada murakkab o‘yin kutish mumkin emas, dedi u. U shuningdek, asosiy 90 daqiqa yakunida Chelsi g‘alabasini ko‘rishni istaydi.
Palmeiras va Chelsi futbolchilari 5 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 04:00 da o‘yinni boshlash uchun maydonga chiqadi. Ushbu uchrashuvning barcha tafsilotlarini matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.
Yarim finalda ushbu juftlik g‘olibi Fluminense yoki Al-Hilal jamoasidan biriga qarshi maydonga tushadi. Musobaqada qiziqarli va kuchli o‘yinlar davom etadi.

Павлюченко: Челси одержит победу над Пальмейрасом
Палмейрас и Челси будут бороться за выход в полуфинал чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По поводу этой игры высказался бывший футболист сборной России Роман Павлюченко. По его мнению, команда Энцо Марески продолжит свой путь в турнире.
Павлюченко отдал предпочтение Челси. Он отметил, что запас игроков Челси глубокий, а уровень игроков среднего звена высокий, много молодых футболистов.
Палмейрас же с трудом одержал победу в 1/8 финала, поэтому от него нельзя ожидать более сложной игры, сказал он. Он также выразил желание увидеть победу Челси по окончании основных 90 минут.
Футболисты Палмейраса и Челси выйдут на поле 5 июля в 04:00 по московскому времени, чтобы начать игру. Все детали этого матча можно будет отслеживать в текстовой трансляции.
В полуфинале победитель этой пары встретится с одной из команд Флуминенсе или Аль-Хилал. В турнире продолжаются интересные и напряженные игры.