Semshov: Zabolotniy Spartakda asosiy o‘yinchi bo‘ladi
Sobiq yarim himoyachi Igor Semshov, avval Moskva «Dinamo»si va «Zenit» jamoalarida o‘ynagan, hujumchi Anton Zabolotniyning «Spartak» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semshovning aytishicha, «Spartak»ga ikki marta taklif qilishmaydi. U hozir kelib, asosiy tarkibdan joyni egallab oladi, dedi.
Bu fikrini u «Match TV» efirida hazil tariqasida bayon etdi. Zabolotniy avval «Zenit» va CSKA jamoalarida harakat qilgan.
Oxirgi klub sifatida u Moskva yaqinidagi «Ximki»da to‘p surgan. «Ximki» jamoasi o‘tgan mavsum oxirida moliyaviy qiyinchiliklar tufayli faoliyatini to‘xtatgan va liga jadvalida o‘ninchi o‘rindan pastda joylashgan edi.
Zabolotniy Rossiya Premyer Ligasi doirasida 29 o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urgan va 6 ta samarali uzatma bergan. Semshovning fikricha, Zabolotniyning «Spartak»ga o‘tishi jamoa uchun foydali bo‘ladi va u darhol asosiy tarkibda o‘z o‘rnini topadi.
Bu ko‘p muxlislar va mutaxassislar tomonidan turlicha baholangan masala bo‘lib, ba’zilari buni qo‘llab-quvvatlasa, boshqalar bunga shubha bilan qaramoqda. Shunga qaramay, Semshov Zabolotniyning yangi jamoasida muvaffaqiyatli bo‘lishiga ishonmoqda.

Семшов: Заболотный будет основным игроком в Спартаке
Бывший полузащитник Игорь Семшов, ранее игравший за московские «Динамо» и «Зенит», высказался о переходе нападающего Антона Заболотного в клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Семшова, «Спартаку» не предложат дважды. Он сейчас придет и займет место в основном составе, сказал он.
Эту мысль он высказал в эфире «Матч ТВ» в шутливой форме. Заболотный ранее играл за «Зенит» и ЦСКА.
В качестве последнего клуба он выступал за «Химки» под Москвой. Команда «Химки» прекратила свою деятельность в конце прошлого сезона из-за финансовых трудностей и занимала место ниже десятого в таблице лиги.
Заболотный провел 29 матчей в рамках Российской Премьер-Лиги, забил 6 голов и отдал 6 результативных передач. По мнению Семшова, переход Заболотного в «Спартак» будет полезен для команды, и он сразу найдет свое место в основном составе.
Этот вопрос оценивался по-разному многими болельщиками и специалистами: некоторые поддерживают это, в то время как другие относятся к этому с сомнением. Тем не менее, Семшов уверен в успешности Заболотного в новой команде.