Sobiq SSSR terma jamoasi va poytaxt CSKA jamoasi sobiq himoyachisi Vladimir Ponomarov Sankt-Peterburgning “Zenit” klubi boshqaruv raisi Aleksandr Medvedevning so‘zlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Medvedev fikricha, o‘tgan mavsumda chempionlik uchun kurashda hakamlarning “Zenit” va “Lokomotiv” hamda “Spartak” o‘yinlarida qilgan xatolari jiddiy ta’sir ko‘rsatgan. Ponomarov esa bu fikrlarni asossiz va ahmoqlik deb atadi.
U “Po‘pisa po‘pisa, poyezd ancha oldin ketib bo‘lgan. Bu haqda gapirishning nima keragi bor?
Bu qandaydir ahmoqlik. Medvedev aqlli odam emas shekilli, butunlay behayolik qildimi”, deb o‘z hayratini bildirib o‘tdi.
Hozirda mamlakat chempioni “Krasnodar” jamoasi bo‘lib, u “Zenit”dan faqat bitta ochko ortda qolmoqda. Shu tufayli chempionlik bahsida kuchli raqobat davom etmoqda.
Hakamlarning qarorlari va ularning o‘yinga ta’siri mavzusi hali ham muxlislar va mutaxassislar orasida munozaralarga sabab bo‘lmoqda. Bunday fikrlar sport sohasida adolat va halollik haqida chuqur mulohaza yuritishga undaydi.

Пономарев отверг мнение Медведева о судьях
Бывший защитник сборной СССР и московского ЦСКА Владимир Пономарев прокомментировал слова председателя правления петербургского клуба «Зенит» Александра Медведева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Медведева, ошибки судей в матчах «Зенита» и «Локомотива», а также «Спартака» в борьбе за чемпионство в прошлом сезоне оказали серьезное влияние. Пономарев же назвал эти высказывания беспочвенными и глупыми.
Он сказал: «Письмо, письмо, поезд уже давно ушел. Зачем об этом говорить?
Это какая-то глупость. Видимо, Медведев не умный человек, совсем наглел», - выразил он свое удивление.
В настоящее время чемпионом страны является команда «Краснодар», которая отстает от «Зенита» всего на одно очко. Поэтому борьба за чемпионство продолжается с сильной конкуренцией.
Темы решений судей и их влияния на игру по-прежнему вызывают споры среди болельщиков и специалистов. Такие мнения побуждают к глубоким размышлениям о справедливости и честности в спорте.