Real Jahon Klub Chempionatida eng ko‘p daromad oldi
Madridning "Real" klubi joriy Jahon Klub Chempionati musobaqasida jami daromadlar bo‘yicha yetakchilik qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyaning nufuzli jamoasi deyarli 55 million yevro daromad oldi, deb xabar beradi Marca nashri. Ikkinchi o‘rinda Germaniyaning "Bavariya" jamoasi bor, u taxminan 49 million yevro daromad qilgan.
Uchinchi o‘rinda Fransiyaning "PSJ" jamoasi joylashgan bo‘lib, u 48,4 million yevro olgan. Dortmundning "Borussiya" klubi esa to‘rtlikni yakunlab, 45,4 million yevro daromadga ega.
2025 yilgi Jahon Klub Chempionati chorak finalida "Real" "Borussiya" bilan, "PSJ" esa "Bavariya" bilan bahs olib boradi. Qolgan ikki o‘yinlarda "Fluminense" "Al-Hilal"ga, "Palmeiras" esa "Chelsi"ga qarshilik ko‘rsatadi.
Jamoalarning daromadlari musobaqada yanada muvaffaqiyat qozonishlari bilan oshib boraveradi. Musobaqa kuchli jamoalar ishtirokida qiziqarli o‘tmoqda va har bir o‘yinda raqobat juda yuqori darajada.
Bu esa jamoalarning daromadlarining o‘sishiga sezilarli ta’sir ko‘rsatmoqda. Natijalar va jamoalar faoliyati davomida moliyaviy ko‘rsatkichlar ham yaxshilanib boradi, bu esa sport klublari uchun katta ahamiyatga ega.

На Реальном Чемпионате Мира Клубов заработал больше всего
Мадридский клуб "Реал" занимает первое место по общим доходам в текущем чемпионате мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Авторитетная испанская команда заработала почти 55 миллионов евро, сообщает издание Marca. На втором месте находится немецкий клуб "Бавария", который заработал около 49 миллионов евро.
На третьем месте расположился французский клуб "ПСЖ", который получил 48,4 миллиона евро. Дортмундская "Боруссия" завершает четверку с доходом в 45,4 миллиона евро.
В четвертьфинале чемпионата мира среди клубов 2025 года "Реал" встретится с "Боруссией", а "ПСЖ" сыграет с "Баварией". В оставшихся двух матчах "Флуминенсе" будет противостоять "Аль-Хилялю", а "Палмейрас" сыграет с "Челси".
Доходы команд будут расти по мере их успехов в турнире. Турнир проходит с участием сильных команд и каждая игра отличается высокой конкуренцией.
Это значительно влияет на рост доходов команд. Финансовые показатели также будут улучшаться в ходе результатов и деятельности команд, что имеет большое значение для спортивных клубов.