Komoda Morata transferi bo‘yicha kelishuvga erishildi
«Комo» klubi «Milan» bilan ispaniyalik hujumchi Alvaro Morata transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shuningdek, klub futbolchi bilan shaxsiy shartnoma shartlarini ham muhokama qilib, kelishib oldi. Hozirgi vaqtda so‘nggi so‘z ijaraga berilgan futbolchi faoliyat yuritayotgan «Galatasaray» klubidadir, deb xabar beradi Fabrizio Romano.
2024/2025 yilgi mavsumda Morata «Milan» va «Galatasaray» jamoalari safida jami 41 o‘yinda maydonga tushdi, ularda 13 ta gol urdi va beshta golli uzatma amalga oshirdi. Ispaniyalik futbolchi mavsum davomida ijaraga chiqishga qaror qildi.
Bu qarorga «Milan» bosh murabbiyi Stevano Piolining ketishi va uning o‘rniga Serjiu Konseisao tayinlanishi sabab bo‘ldi. Hozirda 32 yoshdagi hujumchining bozor qiymati taxminan 11 million yevroga teng.
Morataning yangi jamoasida qanday muvaffaqiyatlarga erishishi ko‘pchilik tomonidan qiziqish bilan kutilyapti. Transfer bilan bog‘liq rasmiy jarayonlar yaqin kunlarda yakunlanadi deb umid qilinmoqda.

Достигнуто соглашение по трансферу Комоды Мораты
Клуб «Комо» достиг соглашения с «Миланом» по трансферу испанского нападающего Альваро Мораты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Также клуб обсудил и согласовал условия личного контракта с игроком. В настоящее время последнее слово за арендованным игроком, который выступает за клуб «Галатасарай», сообщает Фабрицио Романо.
В сезоне 2024/2025 Мората провел в общей сложности 41 матч за команды «Милан» и «Галатасарай», в которых забил 13 голов и сделал пять голевых передач. Испанский футболист решил уйти в аренду в течение сезона.
Это решение было вызвано уходом главного тренера «Милана» Стефано Пиоли и назначением на его место Серджио Консейсао. В настоящее время рыночная стоимость 32-летнего нападающего составляет примерно 11 миллионов евро.
Многие с интересом ожидают, каких успехов добьется Мората в своей новой команде. Ожидается, что официальные процедуры, связанные с трансфером, будут завершены в ближайшие дни.