Diogu Jotaning vafoti bo‘yicha "Portu" motami e’lon qilindi
Portugaliyalik hujumchi Diogu Jota hayotdan ko‘z yumgani haqida "Portu" jamoasi munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli futbolchi 3 iyul kuni avtohalokatda vafot etdi. Klub rasmiy ijtimoiy tarmoqlarda "Biz hozir motamdamiz.
Jota oilasi va yaqinlariga chuqur hamdardlik bildiramiz. Ruhu tinch bo‘lsin", deb yozdi.
Diogu Jota 2016-2017 yilgi mavsumda ijarada "Portu" jamoasida o‘ynagan. 2020 yildan boshlab u "Liverpul" klubida to‘p surib, o‘tgan mavsumda Angliya Premer Ligasi chempioni bo‘lgan.
Portugaliya terma jamoasi safida jami 49 o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Uning behudaga ketgani futbol jamoasi va muxlislar uchun katta yo‘qotishdir.
Jota o‘zining tezligi, texnikasi va o‘yinga bo‘lgan fidoyiligi bilan tanilgan futbolchilardan biri edi. Uning o‘limi nafaqat "Portu" va "Liverpul" jamoalari, balki butun futbol olamida chuqur qayg‘u bilan qarshi olindi.

По поводу смерти Диогу Жотана был объявлен траур в "Порту"
Португальский нападающий Диогу Жота скончался, и команда "Порту" выразила свое соболезнование. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний футболист погиб в автокатастрофе 3 июля. Клуб в официальных социальных сетях написал: "Мы сейчас в трауре.
Выражаем глубокие соболезнования семье и близким Жоты. Пусть его душа покоится с миром".
Диогу Жота играл за команду "Порту" в сезоне 2016-2017 на правах аренды. С 2020 года он выступал за клуб "Ливерпуль" и стал чемпионом Английской Премьер-лиги в прошлом сезоне.
В составе сборной Португалии он провел 49 матчей и забил 14 голов. Его уход является большой утратой для футбольного сообщества и болельщиков.
Жота был одним из известных футболистов благодаря своей скорости, технике и преданности игре. Его смерть была встречена с глубоким горем не только командами "Порту" и "Ливерпуль", но и всем футбольным миром.
Футболисты и болельщики выражают соболезнования его семье, его память всегда будет храниться в сердцах.