Rafael Nadal Diogu Jota halokati uchun ta’ziya bildirdi
Dunyoga mashhur tennischi Rafael Nadal, 22 marotaba Katta shlem turnirlarida g'olib bo‘lgan sportchi, futbol olamidagi fojiali xabarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Liverpul" klubi va Portugaliya terma jamoasi hujumchisi Diogu Jota o‘zining akasi Andre bilan birgalikda dahshatli avtohalokatda hayotdan ko‘z yumdi. Nadal ijtimoiy tarmoqlarda shunday yozdi: "Bunday qayg‘uli va og‘riqli xabarlar juda og‘ir.
Bu qiyin pallada uning farzandlari, oilasi va do‘stlariga samimiy mehr va qo‘llab-quvvatlash so‘zlarini yo‘llayman. Diogu Jota va Andre Silva, tinchlikda bo‘linglar." Diogu Jota "Liverpul"da besh mavsum davomida to‘p surdi.
Joriy yil bahorida Arne Slot boshchiligidagi jamoa Angliya chempionatida aniq g‘alabaga erishdi. Avtohalokat sodir bo‘lgan joydan videotasvirlar ham tarqaldi, unda voqea tafsilotlari aks etgan.
Ushbu fojiali hodisa futbol jamoatchiligida chuqur qayg‘u va xayrat uyg‘otdi. Futbolchilar, muxlislar va jamoalar Diogu Jota hamda uning oilasiga ta’ziya bildirmoqda.

Рафаэль Надаль выразил соболезнования в связи с гибелью Диогу Жоты
Мировая знаменитость теннисист Рафаэль Надаль, 22-кратный победитель турниров Большого шлема, отреагировал на трагическую новость из мира футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нападающий клуба "Ливерпуль" и сборной Португалии Диогу Жота трагически ушел из жизни в ужасной автокатастрофе вместе со своим братом Андре. Надаль написал в социальных сетях: "Такие печальные и болезненные новости очень тяжело воспринимаются.
В это трудное время я посылаю искренние слова любви и поддержки его детям, семье и друзьям. Диогу Жота и Андре Силва, покойтесь с миром." Диогу Жота провел пять сезонов в "Ливерпуле".
Этой весной команда под руководством Арне Слота добилась уверенной победы в чемпионате Англии. Также были распространены видеозаписи с места происшествия, на которых отражены детали события.
Эта трагическая ситуация вызвала глубокую скорбь и удивление в футбольном сообществе. Футболисты, болельщики и клубы выражают соболезнования Диогу Жоте и его семье.