Zenit rahbari Sergeyev transferi haqida fikr bildirdi
Matbuotda "Zenit" klubi "Krylya Sovetov" hujumchisi Ivan Sergeyevni "Dinamo"ga emas, "Spartak"ga o'tkazishga harakat qilayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu masala bo‘yicha "Zenit" klubining boshqaruv raisi Aleksandr Medvedev fikr bildirdi. U: "Sergeyevni 'Spartak'ga o'tkazishga urinyapmanmi?
Bunday gaplarga javob bermayman", dedi. Ivan Sergeyev 30 yoshda.
O‘tgan mavsumda u 30 o‘yin o‘tkazib, 9 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi. Mashhur Transfermarkt portali Sergeyevning qiymatini 3 million yevroga baholamoqda.
Shu bilan birga, "Zenit" klubi "Dinamo" klubining ushbu futbolchini transfer qilish rejasini to‘xtatib, uni "Spartak"ga olib o‘tishga harakat qilmoqda. Bu boradagi harakatlar jamoalar o‘rtasida raqobat va transfer bozoridagi murakkab vaziyatni yanada kuchaytirmoqda.
Ivan Sergeyevning kelajagi va qaysi klubga o‘tishi futbol ixlosmandlari uchun qiziqish tug‘dirmoqda. "Zenit" rahbariyati bunday transferlarga oid asosli bayonotlar berishni davom ettiradi.

Руководитель "Зенита" Сергеев высказался о трансфере
В прессе появились сообщения о том, что клуб "Зенит" пытается перевести нападающего "Крыльев Советов" Ивана Сергейева не в "Динамо", а в "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу высказался председатель правления клуба "Зенит" Александр Медведев. Он сказал: "Я пытаюсь перевести Сергейева в 'Спартак'?
На такие слова я не отвечаю". Иван Сергейев 30 лет.
В прошлом сезоне он провел 30 матчей, забил 9 голов и отдал 3 голевые передачи. Известный портал Transfermarkt оценивает стоимость Сергейева в 3 миллиона евро.
В то же время клуб "Зенит" приостановил планы клуба "Динамо" по трансферу этого футболиста и пытается перевести его в "Спартак". Эти действия усиливают конкуренцию между командами и усложняют ситуацию на трансферном рынке.
Будущее Ивана Сергейева и в какой клуб он перейдет вызывает интерес у футбольных болельщиков. Руководство "Зенита" продолжит делать обоснованные заявления по таким трансферам.