Diogu Jota va ukasi yo‘l-transport hodisasida halok bo‘ldi
«Real» klubi rasmiy saytida Liverpool hujumchisi Diogu Jotaning vafoti haqidagi fojiali xabardan so‘ng bayonot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchi va uning ukasi Andre Silva yo‘l-transport hodisasida halok bo‘ldi. Real klubi, uning prezidenti va direktorlar kengashi Diogu Jota hamda uning ukasi, Penafiel klubida o‘ynagan Andre Silvaning vafoti haqida eshitib chuqur qayg‘uda ekanliklarini bildiradi.
Real o‘z ta'ziyasini ularning oilasi, yaqinlari va jamoa a'zolariga yetkazadi. Klub futbol olamining bu og‘ir yo‘qotishdagi qayg‘usini butun qalbi bilan his qiladi va marhumlarga xotirjamlik tilaydi.
Diogu Jotaga 28 yosh, Andre Silvaga esa 25 yosh edi. Hodisa joyidan video lavha tarqaldi, unda bu fojiali voqea aks etgan.
Futbol jamoatchiligi bunday xabarlar bilan yuzlashishda alohida hushyorlik va ehtiyotkorlikni talab qiladi. Har ikki futbolchining o‘limi sport olamida katta yo‘qotish sifatida qabul qilinmoqda.
Shuningdek, barcha taraflar bu og‘ir paytda bir-biriga yordam berishi va marhumlarni xotirasi oldida hurmat bilan turishi muhim hisoblanadi. Real klubi hamda boshqa jamoalar ushbu holat tufayli chuqur achinishda ekanliklarini yana bir bor ta’kidlaydi.

Клуб «Реал» опубликовал заявление на своем официальном сайте после трагической новости о смерти нападающего Ливерпуля Диогу Жоты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальский футболист и его брат Андре Силва погибли в дорожно-транспортном происшествии. Клуб Реал, его президент и совет директоров выражают глубокую скорбь по поводу смерти Диогу Жоты и его брата, Андре Силвы, который играл в клубе Пенафил.
Реал передаст свои соболезнования их семье, близким и членам команды. Клуб с полной душой ощущает горечь этой тяжелой утраты в мире футбола и желает покойным покоя.
Диогу Жоте было 28 лет, Андре Силве — 25 лет. С места происшествия распространили видеозапись, на которой запечатлено это трагическое событие.
Футбольное сообщество требует особой бдительности и осторожности при столкновении с такими новостями. Смерть обоих футболистов воспринимается как большая утрата в спортивном мире.
Также важно, чтобы все стороны помогали друг другу в это тяжелое время и с уважением относились к памяти покойных. Клуб Реал и другие команды еще раз подчеркивают, что они находятся в глубоком сожалении из-за этой ситуации.