O‘zbek arbitri Sergey Karasyov o‘tgan mavsumdagi ish faoliyati darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, keyingi o‘yinlar karyerasidagi eng omadli davr emas edi. Karasyovning ta’kidlashicha, o‘z yo‘nalishidan ozib qolgan, psixologik holat, jarohatlar va kasalliklar ham ishga salbiy ta’sir ko‘rsatgan.
Biroq u hozirgi paytda qanday ishlash muhimligini, o'tgan vaqtdagi o‘zgarishlarga qaraganda ayni damdagi natija ustuvor ekanligini aytadi. Maqsad sifat darajasini saqlab qolishdir.
Hozirda Karasyov 48 yoshda bo‘lib, u 2008 yildan buyon Rossiya chempionatidagi o‘yinlarni boshqaradi. 2010 yildan beri FIFA toifasiga ega arbitr hisoblanadi.
O‘tgan mavsumda u Rossiya Premyer Ligasi doirasida 16 ta o‘yinda ishladi, 64 ta sariq va 4 ta qizil kartochka ko‘rsatdi, ulardan biri bevosita qizil kartochka edi. Karasyovning tajribasi va professionalligi uning arbitr sifatidagi obro‘sini oshirib kelmoqda.
U kelgusida ham yuqori standartlarni saqlab qolishga intilishini bildirdi. Arbitrlik faoliyati davomida yuzaga keladigan qiyinchiliklarga qaramay, u o‘z ishiga sodiq qolmoqda va o‘zini doimiy ravishda rivojlantirishga harakat qilmoqda.

Сергей Карасёв: Несмотря на трудности на работе, стремление продолжается
Узбекский арбитр Сергей Карасёв высказал мнение о уровне своей деятельности в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это не был самый удачный период в его карьере. Карасёв отметил, что он отклонился от своего направления, психологическое состояние, травмы и болезни также негативно сказались на работе.
Однако он говорит, что сейчас важно, как работать, и что результат в данный момент является приоритетом по сравнению с изменениями в прошлом. Цель состоит в том, чтобы сохранить уровень качества.
В настоящее время Карасёву 48 лет, он управляет играми в чемпионате России с 2008 года. С 2010 года он считается арбитром категории FIFA.
В прошлом сезоне он работал на 16 матчах Российской Премьер-Лиги, показал 64 желтых и 4 красные карточки, одна из которых была прямой красной карточкой. Опыт и профессионализм Карасёва повышают его репутацию как арбитра.
Он заявил, что в будущем также будет стремиться сохранить высокие стандарты. Несмотря на трудности, возникающие в арбитражной деятельности, он остается верным своей работе и постоянно стремится к развитию.