Diogu Jota va ukasi yo‘l-transport hodisasida vafot etdi
Sobiq “Liverpul” futbolchisi Roberto Firmino ijtimoiy tarmoqlarda achinarli voqea yuzasidan murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mersisayd jamoasining hujumchisi Diogu Jota va uning ukasi Andre Silva yo‘l-transport hodisasi oqibatida halok bo‘ldi. Firmino so‘zlar tugagach, faqat chidab bo‘lmas qichqiriqlar qolishini ta’kidladi va shunday yozdi: “Men tizzalarim ustiga yiqilaman va ibodat qilaman, shunda muqaddas ruh Rute, Dinis, Duarte, Mafalda, Senhor Joaquim, xonim Isabel va ularning barcha oila a’zolari hamda do‘stlariga tasalli bersin.
Diogu bilan o‘tkazgan maxsus lahzalar mening uchun sharaf edi. Tinch uxlang, mening ukam Jota va Andre.” Dastlabki tergov ma’lumotlariga ko‘ra, halokatga sabab bo‘lgan yo‘l-transport voqeadagi o‘limga shinalarning yorilishi sabab bo‘lgan.
Hodisa joyidan video ham tarqaldi, uning ichida Diogu Jotaning halok bo‘lgani aks etgan. Bu voqea futbol jamoasida va muxlislar orasida chuqur qayg‘u uyg‘otdi.
Diogu Jota o‘zining ajoyib o‘yinlari bilan ko‘plab insonlarga quvonch ulashgan edi. Ushbu yo‘l-transport hodisasi sababli ko‘plab yuraklar shikastlandi.
Firmino kabi sobiq hamkasblarining bu og‘ir xabarni e’lon qilishi do‘stlik va hamjihatlik ramzi bo‘ldi. Bu holat barcha uchun ogohlantiruvchi saboq bo‘lib xizmat qilishi lozim.

Бывший футболист «Ливерпуля» Роберто Фирмино обратился в социальных сетях по поводу трагического события. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нападающий команды «Мерсисайд» Диогу Жота и его брат Андре Силва погибли в результате дорожно-транспортного происшествия. Фирмино отметил, что после слов остаются только невыносимые крики, и написал: «Я падаю на колени и молюсь, чтобы святой дух Руте, Динису, Дуарте, Мафалде, синьору Жоакиму, госпоже Изабель и всем их родственникам и друзьям принес утешение.
Особые моменты, проведенные с Диогу, были для меня честью. Спи спокойно, мой брат Жота и Андре.» По предварительным данным расследования, причиной аварии стали взрывы шин.
С места происшествия также распространилось видео, на котором запечатлено, как Диогу Жота погиб. Это событие вызвало глубокую скорбь в футбольном сообществе и среди болельщиков.
Диогу Жота приносил радость многим людям своими великолепными играми. Из-за этого дорожно-транспортного происшествия многие сердца были разбиты.
Объявление этой тяжелой новости бывшими коллегами, такими как Фирмино, стало символом дружбы и единства. Этот случай должен служить предупреждением для всех.