Real Borussiya ustidan g‘alaba qozonadi, deydi Pavlyuchenko
«Real» va «Borussiya» klublar jahon chempionati doirasida yarim finalga chiqish uchun so‘nggi yo‘llanmani qo‘lga kiritish uchun o‘zaro bahs olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin bo‘yicha bashoratini Rossiya milliy terma jamoasining sobiq hujumchisi Roman Pavlyuchenko bildirdi. U jamoa bosh murabbiyi Xabi Alonso rahbarligidagi «Real»ning favorit sifatidagi maqomini oqlab, «Borussiya»ni mag‘lub etib, keyingi bosqichga chiqishiga ishonadi.
Pavlyuchenko fikricha, Madridliklar hali ham juda kuchli jamoa bo‘lib, jahon klublar chempionatining finaliga chiqishga munosib nomzod hisoblanadi. Shuning uchun u «Real»ning g‘alabasiga tikadi, deb ta’kidladi.
«Real» va «Borussiya» o‘rtasidagi o‘yin 5 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 23:00 da boshlanadi. Ushbu bahsni onlayn tarzda LiveResult portali orqali matnli translyatsiya shaklida kuzatish mumkin bo‘ladi.
Mazkur o‘yinda g‘alaba qozongan jamoa yarim finalda «PSJ» va «Bavariya» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvning g‘olibi bilan bellashadi. Shunday qilib, ushbu o‘yin jahon klublar chempionatida finalga yo‘l oluvchi jamoani aniqlashda muhim ahamiyat kasb etadi.

Реал одержит победу над Боруссией, говорит Павлюченко
Клубы «Реал» и «Боруссия» будут бороться за последнюю путевку в полуфинал чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прогноз на этот матч сделал бывший нападающий сборной России Роман Павлюченко. Он уверен, что под руководством главного тренера Хаби Алонсо «Реал» оправдает статус фаворита и победит «Боруссию», выйдя в следующий этап.
По мнению Павлюченко, мадридцы по-прежнему являются очень сильной командой и достойными кандидатами на выход в финал чемпионата мира клубов. Поэтому он подчеркнул, что ставит на победу «Реала».
Матч между «Реалом» и «Боруссией» начнется 5 июля в 23:00 по московскому времени. Этот поединок можно будет наблюдать в онлайн-формате в текстовом режиме на портале LiveResult.
Команда, победившая в этом матче, встретится в полуфинале с победителем встречи между командами «ПСЖ» и «Бавария». Таким образом, этот матч имеет важное значение для определения команды, которая пройдет в финал чемпионата мира клубов.