Simone Indzagi Diogu Jotaning o‘limi haqida gapirdi
28 yoshli futbolchi avtomobil halokatida hayotdan ko‘z yumdi. Murabbiyning aytishicha, bu voqea jamoa uchun juda og‘ir va achinarli voqea bo‘ldi.
U ta’kidlashicha, jamoada ikkita portugaliyalik futbolchi – Neves va Kanselu bor edi, ular Jota bilan yaqin do‘st edilar. Ularning yo‘qolishi jamoada butunlay boshqacha kayfiyatni yuzaga keltirdi.
Bu voqea barcha uchun katta zarba bo‘ldi, dedi murabbiy matbuot anjumanida. Diogu Jota 2020 yildan beri Liverpul safida o‘ynab kelayotgan edi.
Uning o‘limi nafaqat jamoa, balki futbol olamida ham chuqur qayg‘u uyg‘otdi. Shu bilan birga, Al-Hilol jamoasi 2025 yilgi jahon klub chempionatining chorak finalida Fluminense jamoasi bilan o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin bugun, 4 iyul kuni, Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. Bu bahs katta qiziqish bilan kutilyapti.

Симоне Индзаги поговорил о смерти Дьогу Жоты
Главный тренер команды Аль-Хилол из Саудовской Аравии Симоне Индзаги высказался по поводу смерти португальского нападающего клуба Ливерпуль Диогу Жоты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний футболист скончался в результате автомобильной аварии. По словам тренера, это событие стало для команды очень тяжелым и печальным.
Он отметил, что в команде были два португальских футболиста – Невеш и Канселу, которые были близкими друзьями Жоты. Их утрата создала в команде совершенно другую атмосферу.
Это событие стало большим ударом для всех, сказал тренер на пресс-конференции. Диогу Жота играл за Ливерпуль с 2020 года.
Его смерть вызвала глубокую скорбь не только в команде, но и в мире футбола. В то же время команда Аль-Хилол сыграет с командой Флуминенсе в четвертьфинале клубного чемпионата мира 2025 года.
Этот матч начнется сегодня, 4 июля, в 22:00 по московскому времени. Этот поединок ожидается с большим интересом.