Natxo: CSKA keyingi mavsumda chempion bo‘lishi mumkin
Sobiq yarim himoyachi Bibras Natxo Rossiya Premer-ligasining keyingi mavsumida CSKA jamoasining chempionlik uchun kurashidagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
37 yoshli futbolchi jamoaning bosh murabbiyining o‘zgarishidan keyin o‘yini qanday o‘zgarishini sabr bilan kutishni tavsiya qildi. U har doim chempionlik uchun kurashadigan yirik klub haqida gapirdi va 2026 yilda "qizil-ko‘k" jamoasi Rossiya chempioni bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsumda CSKA Rossiya Premer-ligasida uchinchi o‘rinni egallagan. Biroq mavsumdan keyingi davrda jamoa bosh murabbiyi Marko Nikolić Gretsiyada ishlash uchun lavozimidan ketishga qaror qildi.
Uning o‘rniga esa shveytsariyalik mutaxassis Fabio Chelestini bosh murabbiy etib tayinlandi. Shu sababli, Natxo yangi murabbiy ostida CSKA o‘yinini diqqat bilan kuzatishni va tez xulosa qilishdan saqlanishni taklif qilmoqda.
Umuman olganda, CSKA an’anaviy ravishda kuchli jamoa hisoblanadi va kelajakda yana yuqori natijalarni ko‘rsatishi kutilmoqda.

Натхо: ЦСКА может стать чемпионом в следующем сезоне
Бывший полузащитник Бибрас Натхо высказал мнение о шансах команды ЦСКА в борьбе за чемпионство в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
37-летний футболист рекомендовал терпеливо ждать, как изменится игра команды после смены главного тренера. Он всегда говорил о крупном клубе, который борется за чемпионство, и отметил, что в 2026 году "красно-синие" могут стать чемпионами России.
Для справки, в прошлом сезоне ЦСКА занял третье место в Российской Премьер-Лиге. Однако после сезона главный тренер Марко Николич решил покинуть свой пост, чтобы работать в Греции.
На его место был назначен швейцарский специалист Фабио Челестини. Поэтому Натхо предлагает внимательно следить за игрой ЦСКА под руководством нового тренера и воздерживаться от быстрых выводов.