Sutormin “Krylya Sovetov”ga o‘tish uchun tibbiy ko‘rikdan o‘tdi
Sobiq yarimhimoyachi Aleksey Sutormin faoliyatini “Krylya Sovetov” jamoasida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, 31 yoshli futbolchi jamoa bilan birga chuqurroq tibbiy ko‘rikdan o‘tgan. Avvalroq ma’lum qilinishicha, tibbiy ko‘rik muvaffaqiyatli o‘tsa, Sutormin Samara klubiga bir yillik shartnoma imzolaydi.
O‘tgan mavsumda Sutormin ijarada “Rostov” klubida o‘ynagan. U Rossiya Premer Ligasi va Kubok musobaqalarida jami 33ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urgan va bitta golga uzatma bergan.
Shuni ta’kidlash kerakki, 2024/2025 yilgi mavsumda “Krylya Sovetov” jamoasi Rossiya chempionatini o‘nchi o‘rinda yakunlagan. Sutorminning jamoaga qo‘shilishi “Krylya Sovetov”ning tarkibini mustahkamlashga yordam beradi.
Futbolchi o‘zining tajribasi va o‘yindagi faolligi bilan yangi jamoasida muhim rol o‘ynashi kutilmoqda. Klub rahbariyati va muxlislar uning faoliyatidan umidvor bo‘lib, yangi mavsumda yaxshi natijalar kutmoqda.

Сутормин прошел медицинское обследование для перехода в "Крылья Советов"
Бывший полузащитник Алексей Сутормин продолжит свою карьеру в команде “Крылья Советов”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что 31-летний футболист прошел углубленное медицинское обследование вместе с командой. Ранее сообщалось, что если медицинское обследование пройдет успешно, Сутормин подпишет контракт с самарским клубом на один год.
В прошлом сезоне Сутормин играл в аренде в клубе “Ростов”. Он выходил на поле в 33 матчах Российской Премьер-Лиги и Кубка, забив два гола и отдав одну голевую передачу.
Стоит отметить, что в сезоне 2024/2025 команда “Крылья Советов” завершила чемпионат России на десятом месте. Присоединение Сутормина поможет укрепить состав “Крыльев Советов”.
Ожидается, что футболист сыграет важную роль в своей новой команде благодаря своему опыту и активности на поле. Руководство клуба и болельщики надеются на его успехи и ожидают хороших результатов в новом сезоне.