Arsenal himoychisi Takexiro Tomiyasu bilan xayrlashdi
Londonning "Arsenal" klubi rasmiy sayti orqali himoyachi Takexiro Tomiyasu bilan shartnoma bekor qilingani haqida ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
26 yoshdagi futbolchi klub bilan o‘zaro kelishuv asosida bitimni yakunlashga erishdi. Tomiyasu so‘nggi paytlarda jarohatlar bilan og‘ridi.
O‘tgan mavsumda u faqat bitta o‘yinda maydonga tushdi. Fevral oyida operatsiya qilindi va futbolchining to‘liq tiklanishi kuz mavsumida kutilmoqda.
"Arsenal" safida jami 84 rasmiy o‘yin o‘tkazgan Tomiyasu 2 ta gol urdi va 6 ta golli uzatmaga mualliflik qildi. Klub futbolchiga maydondagi xizmatlari uchun minnatdorchilik bildirib, kelajakdagi faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi.
Takexiro Tomiyasu "Arsenal" uchun muhim o‘yinchi bo‘lib, uning klubga qo‘shgan hissasi katta hisoblanadi. Endi esa u yangi imkoniyatlar sari yo‘l oladi.

Арсенал защитник Такехиро Томиясу с прощанием
Лондонский клуб "Арсенал" через свой официальный сайт сообщил о расторжении контракта с защитником Такехиро Томиясу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
26-летний футболист достиг соглашения о завершении контракта с клубом. Томиясу в последнее время страдал от травм.
В прошлом сезоне он вышел на поле только в одном матче. В феврале ему была сделана операция, и полное восстановление игрока ожидается в сезоне осенью.
Томиясу провел в составе "Арсенала" в общей сложности 84 официальных матча, забил 2 гола и сделал 6 голевых передач. Клуб поблагодарил футболиста за его услуги на поле и пожелал успехов в будущей карьере.
Такехиро Томиясу был важным игроком для "Арсенала", и его вклад в клуб был значительным. Теперь он отправляется к новым возможностям.