Messi MLSda qolib, Barselonaga qaytmaydi
Hujumchi Lionel Messi o‘z kelajagi bo‘yicha masalani hanuz hal qilmagan, garchi uning “Inter Mayami” klubi bilan amaldagi shartnomasi yakunlanishiga olti oydan kam vaqt qolgan bo‘lsa ham. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“The Athletic” nashrining xabar berishicha, 38 yoshli argentinalik futbolchi MLS klubida kamida yana bir mavsum davomida shartnoma imzolash ehtimoli yuqori. Bu esa Messi “Barselona” yoki “Nyuells Old Boys”ga qaytishini orzu qilgan muxlislarni xafa qilishi mumkin.
Messi yuqori saviyada o‘ynashni davom ettirishni istaydi, va “Nyuells Old Boys” jamoasi unga hozirgi MLS darajasidan kamroq raqobatbardosh muhitni taqdim etadi. “Barselona” bo‘yicha esa Messi klub prezidenti Joana Laportaga ishonchi komil emasligi va “ko‘k-qizil” jamoaning moliyaviy ahvoli murakkabligidan kelib chiqib, qaytish niyatida emas.
Umuman olganda, Mayamida faoliyatini davom ettirish Messi uchun eng maqbul variant hisoblanadi. U kelajagi bo‘yicha qarorini qabul qilgan va yaqin kelajakda shartnoma masalasini hal qilishga tayyor.
Shunday qilib, futbolchining asosiy maqsadi yuqori darajada o‘ynashni davom ettirish va barqaror sharoitda faoliyat yuritishdir.

Месси останется в MLS и не вернется в Барселону
Нападающий Лионель Месси еще не решил вопрос о своем будущем, хотя до окончания его контракта с клубом «Интер Майами» осталось менее шести месяцев. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания «The Athletic», 38-летний аргентинский футболист имеет высокую вероятность подписать контракт с клубом MLS как минимум на еще один сезон. Это может огорчить фанатов, мечтающих о возвращении Месси в «Барселону» или «Ньюэллс Олд Бойз».
Месси хочет продолжать играть на высоком уровне, и команда «Ньюэллс Олд Бойз» предоставит ему менее конкурентоспособную среду, чем текущий уровень MLS. Что касается «Барселоны», то Месси не намерен возвращаться, исходя из того, что он не полностью доверяет президенту клуба Жоану Лапорте и учитывая сложное финансовое положение «сине-гранатовых».
В целом, продолжение карьеры в Майами является для Месси наиболее оптимальным вариантом. Он принял решение о своем будущем и готов в ближайшем будущем решить вопрос с контрактом.
Таким образом, основной целью футболиста является продолжение игры на высоком уровне и работа в стабильных условиях.