Zabolotniyning Spartak uslubiga moslashishi qiyin bo‘ladi
Sobiq SSSR va CSKA milliy jamoasi sobiq o'yinchisi Vladimir Ponomaryov hujumchi Anton Zabolotniyning poytaxtning "Spartak" klubiga o'tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O'yinchi yangi jamoaga erkin agent sifatida qo'shildi. Ponomaryovning ta'kidlashicha, Zabolotniyning "Spartak" uslubiga moslashishi qiyin bo'lishi mumkin, chunki u bu uslubni yaxshi tushunmaydi.
Unga ko'ra, ehtimol, futbolchi oxirgi 10-15 daqiqada maydonga tushish uchun jalb qilingan. O‘tgan mavsumda Zabolotniy Moskva yaqinidagi "Ximki" jamoasida o‘ynagan, ammo klub moliyaviy qiyinchiliklar tufayli bankrot bo‘lgan.
Rossiya Premyer Ligasi doirasida u 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 6 ta golga uzatma berdi. Transfermarkt sayti 34 yoshli hujumchining narxini taxminan 700 ming yevro deb baholaydi.
Shu bilan birga, Zabolotniyning yangi jamoasida qanday rol o‘ynashi va uning "Spartak" uchun qanday foyda keltirishi hali aniq emas. Futbolchi o‘zining tajribasi bilan jamoaga yordam berishga harakat qiladi, biroq yangi uslubga moslashish vaqt talab qilishi mumkin.
Jamoa muxlislari va mutaxassislar uning imkoniyatlarini sinchiklab kuzatib borishmoqda. Yaqin kelajakda uning faoliyatidan ko‘proq ma’lumotlar chiqadi.

Адаптация Заболотного к стилю Спартака будет сложной
Бывший игрок сборной СССР и ЦСКА Владимир Пономарев высказал мнение о переходе нападающего Антона Заболотного в столичный клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игрок присоединился к новой команде в качестве свободного агента. По словам Пономарева, Заболотному может быть трудно адаптироваться к стилю "Спартака", так как он не очень хорошо понимает этот стиль.
По его мнению, возможно, футболист был привлечен для выхода на поле в последние 10-15 минут. В прошлом сезоне Заболотный играл в команде "Химки" под Москвой, но клуб обанкротился из-за финансовых трудностей.
В рамках Российской Премьер-Лиги он вышел на поле в 29 матчах, забил 6 голов и отдал 6 голевых передач. Сайт Transfermarkt оценивает 34-летнего нападающего примерно в 700 тысяч евро.
При этом пока неясно, какую роль Заболотный будет играть в новой команде и какую пользу он принесет "Спартаку". Футболист постарается помочь команде своим опытом, однако адаптация к новому стилю может занять время.
Фанаты команды и специалисты внимательно следят за его возможностями. В ближайшем будущем появится больше информации о его деятельности.