Fluminense jamoasi himoyachisi Tyago Silva Klub jamoalarining jahon chempionati chorak finalida erishgan yutug‘i haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Saudiya Arabistonining Al-Hilol jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinda jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Silva o‘z bayonotida: "Men juda baxtliman va jamoam bilan iftixor qilaman.
Ushbu turnirda o‘ynash va yarim finalga chiqish oson emas. Bunday vaziyatni oldindan tasavvur qila olmasdim.
Jamoa, o‘zim va umumiy o‘yinimiz uchun xursandman. Biz doimo birga bo‘ldik", deb ta’kidlagan.
Bu so‘zlar FIFA rasmiy sayti tomonidan keltirilgan. Oldinroq biz Fluminensen jamoasining bosh murabbiyi ushbu o‘yinga doir fikrlarini ham yoritgan edik.
Uning fikricha, jamoa o‘z maqsadlariga erishish uchun jiddiy harakat qilmoqda va har bir o‘yinda maksimal natija ko‘rsatishga intilmoqda. Jamoaning bu ko‘rsatgan natijasi uning kuchini va birdamligini yaqqol ko‘rsatmoqda.
O‘yinchilar o‘z ishlariga mas’uliyat bilan yondashmoqda, bu esa yutuqqa olib kelmoqda. Klub muxlislari ham jamoaning bunday yuksalishini qo‘llab-quvvatlamoqda va kelajakda ham muvaffaqiyatlar tilamoqda.

Tyago Silva: Флуминенсе вышел в полуфинал
Защитник команды Флуминенсе Тьяго Силва высказался о достижении своей команды в четвертьфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче против команды Аль-Хилаль из Саудовской Аравии его команда одержала победу со счетом 2:1. В своем заявлении Силва отметил: "Я очень счастлив и горжусь своей командой.
Играть в этом турнире и выйти в полуфинал нелегко. Я не мог представить такую ситуацию заранее.
Я рад за команду, за себя и за нашу общую игру. Мы всегда были вместе", - подчеркнул он.
Эти слова были приведены официальным сайтом ФИФА. Ранее мы также освещали мнение главного тренера команды Флуминенсе по поводу этого матча.
По его мнению, команда серьезно работает над достижением своих целей и стремится показать максимальный результат в каждой игре. Результаты команды наглядно демонстрируют ее силу и единство.
Игроки подходят к своей работе с ответственностью, что приводит к успеху. Фанаты клуба также поддерживают такой рост команды и желают успехов в будущем.