Madrid "Real" jamoasining boshqaruvchisi Xabi Alonso hujumchi yarim himoyachi Arda Gyulerning imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli futbolchi yangi murabbiy qo‘l ostida o‘zini yaqqol namoyon qilmoqda va ommaviy axborot vositalari Carlo Anchelotti o‘rniga kelgan mutaxassisdan turk futbolchisining kelajagi haqida tez-tez so‘raydi. Alonso fikricha, Arda o‘ziga xos fazilatlarga ega.
Uning doimiy ravishda to‘p bilan bo‘lishi va o‘yinlarni tashkil etishda ishtirok etishi jamoamiz uchun foydalidir. U ajoyib uzatmalar qobiliyatiga ega, bu bilan biz yaxshiroq o‘ynaymiz, ammo unga doimiy ravishda o‘rganib, o‘z ustida ishlash kerak.
Jamoa undan ko‘p narsalar kutmoqda, biroq biz uchun eng muhimi uning rivojlanishiga yordam berishdir. Bugun soat 23:00 da Madrid "Real" jamoasi Dortmund "Borussiya"si bilan jahon klub chempionati chorak finalida uchrashadi.
Ushbu o‘yin katta e’tibor bilan kuzatiladi va jamoalar o‘z kuchini sinovdan o‘tkazadi. Arda Gyulerning maydondagi ishtiroki va uning o‘yin sifati ko‘pchilik tomonidan kuzatilmoqda, shuningdek, uning kelajakdagi o‘sishi uchun katta umidlar bog‘lanmoqda.

Хаби Алонсо отметил уникальный потенциал Арды Гюлера
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался о возможностях нападающего полузащитника Арды Гюлера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний футболист ярко проявляет себя под руководством нового тренера, и средства массовой информации часто спрашивают у специалиста, пришедшего на место Карло Анчелотти, о будущем турецкого футболиста. По мнению Алонсо, у Арды есть свои уникальные качества.
Его постоянное владение мячом и участие в организации игры полезны для нашей команды. У него отличные способности к передачам, с которыми мы играем лучше, но ему нужно постоянно учиться и работать над собой.
Команда ожидает от него многого, но для нас самое важное — помочь ему в развитии. Сегодня в 23:00 мадридский "Реал" встретится с дортмундской "Боруссией" в четвертьфинале клубного чемпионата мира.
Эта игра будет внимательно наблюдаться, и команды проверят свои силы. Участие Арды Гюлера на поле и качество его игры находятся под пристальным вниманием, а также на него возлагаются большие надежды на будущее развитие.