Arteta Dyokeresh transferini tezlashtirishni so‘radi
Londonning Arsenal jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta Lisabonning Sporting klubidan hujumchi Viktor Dyokeresh transferini tezlashtirish bo‘yicha ko‘rsatma berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Mirror nashri xabar berdi. Agar ushbu kelishuv amalga oshmasa, “kanonirlar” e’tiborini ikki boshqa hujumchiga qaratadi — Benyamin Sheshko (RB Leyptsig) va Olli Uotkins (Aston Villa).
Dyokeresh Portugaliya klubiga 2028 yil o‘rtalarigacha shartnomaga ega. Uning bozor qiymati 75 million yevroga teng.
O‘tgan mavsumda shved hujumchi 52 o‘yin o‘tkazib, 54 ta gol urdi va 13 golga uzatma berdi. Arsenal jamoasi transfer jarayonini tezda yakunlashga harakat qilmoqda.
Bu futbolchining jamoaga qo‘shilishi hujumni kuchaytirishga xizmat qiladi. Hozirgi kunda transfer bozorida raqobat kuchli bo‘lib, har bir klub o‘z maqsadiga erishish uchun faol ish olib bormoqda.
Shuning uchun ham Artetaning ko‘rsatmasi ayni muddao hisoblanadi. Agar Dyokeresh transferi amalga oshmasa, klub darhol boshqa variantlarga o‘tadi.

Артета попросил ускорить трансфер Дйокереша
Главный тренер лондонского Арсенала Микель Артета дал указание ускорить трансфер нападающего Виктора Дйокереша из Лиссабонского Спортинга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Mirror. Если это соглашение не состоится, "канониры" обратят внимание на двух других нападающих — Бенжамена Шешко (РБ Лейпциг) и Олли Уоткинса (Астон Вилла).
Дйокереш имеет контракт с португальским клубом до середины 2028 года. Его рыночная стоимость составляет 75 миллионов евро.
В прошлом сезоне шведский нападающий провел 52 матча, забил 54 гола и отдал 13 голевых передач. Команда Арсенала стремится быстро завершить процесс трансфера.
Присоединение этого игрока поможет усилить атаку. В настоящее время на трансферном рынке конкуренция велика, и каждый клуб активно работает над достижением своих целей.
Поэтому указание Артеты является как никогда актуальным. Если трансфер Дйокереша не состоится, клуб немедленно перейдет к другим вариантам.