Din Hyusen qizil kartochka olgach, yarim finalni o‘tkazib yuboradi
Madridning "Real" jamoasining markaziy himoyachisi Din Hyusen Klub jahon chempionatining chorak finalida Dortmundning "Borussiya" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinning oxirida maydonni tark etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli futbolchi "shmel"larning hujumchisi Seru Girassini ushlab qololmay, o‘z jarima maydonida qoida buzishga majbur bo‘ldi. Hakam penalti belgiladi va ispan futbolchisiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka namoyish etdi.
Girassi penalti nuqtasiga yaqinlashib, gol urdi, biroq "Borussiya"ning g‘alabasi uchun yetarli bo‘lmadi – "Real" 3:2 hisobi bilan g‘alaba qozondi. Hyusen yarim finalda, 9 iyulda bo‘ladigan "PSJ"ga qarshi o‘yinni o‘tkazib yuborishga majbur bo‘ladi.
Jamoa bosh murabbiyi Xabi Alonso Klub jahon chempionatining barcha beshta o‘yinida yosh markaziy himoyachini asosiy tarkibda maydonga tushirgan, endi esa muhim o‘yinda uning o‘rnini kim egallashi haqida qaror qabul qilishi lozim bo‘ladi.

Дин Хьюсен, получив красную карточку, пропускает полуфинал
Центральный защитник мадридского "Реала" Дин Хюсен покинул поле в конце матча четвертьфинала клубного чемпионата мира против дортмундской "Боруссии". Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний футболист не смог удержать нападающего "шмелей" Серу Гирасси и был вынужден нарушить правила в своей штрафной площади. Судья назначил пенальти и показал испанскому футболисту прямую красную карточку.
Гирасси подошел к точке пенальти и забил гол, но этого было недостаточно для победы "Боруссии" – "Реал" одержал победу со счетом 3:2. Хюсен будет вынужден пропустить полуфинал, который состоится 9 июля против "ПСЖ".
Главный тренер команды Хаби Алонсо выпустил молодого центрального защитника в стартовом составе во всех пяти матчах клубного чемпионата мира, теперь ему предстоит решить, кто займет его место в важной игре.