Stepanov Musiala o‘yin uslubini yuqori baholadi
16 yoshli poytaxtning «Dinamo» jamoasi qanot himoyachisi Vladislav Stepanov Bundesliga ligasidagi o‘yin uslublaridan qaysi biri unga yoqishini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «RB Sport» nashriga bergan intervyusida «Bavariya» klubidan Jamal Musialaning o‘yin uslubini qadrlashini bildirdi. Joriy mavsumda 22 yoshli Musiala barcha musobaqalarni hisobga olganda 44 o‘yinda maydonga tushdi, 21 marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi va sakkizta golga uzatma berdi.
Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, Musialaning bozor qiymati 140 million yevroni tashkil etadi. Oldinroq, futbolchi jiddiy jarohat olib, sog‘ayishi uchun taxminan to‘rt oy vaqt kerak bo‘ladi.
Ushbu jarohat unga maydonga qaytishda vaqtinchalik to‘siq bo‘ldi. Stepanovning fikricha, Musiala o‘zining yuqori saviyadagi o‘yinlari bilan ko‘plab yosh futbolchilarga ilhom manbai bo‘lib xizmat qiladi.
Bundesliga ligasidagi bunday iste’dodlar yurtimiz futboli rivojiga ham ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Shuningdek, Stepanov o‘z o‘yinini yanada takomillashtirish uchun bunday professional futbolchilarning o‘yin uslubini o‘rganishni davom ettirish niyatida ekanligini ta’kidladi.

Степанов высоко оценил стиль игры Мусиалы
16-летний защитник фланга столичного клуба «Динамо» Владислав Степанов рассказал, какой стиль игры в Бундеслиге ему нравится. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию «RB Sport» он отметил, что ценит стиль игры Джамала Мусиалы из клуба «Бавария». В текущем сезоне 22-летний Мусиала провел на поле 44 матча во всех турнирах, забил 21 гол и отдал восемь голевых передач.
Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Мусиалы составляет 140 миллионов евро. Ранее футболист получил серьезную травму, и для восстановления ему потребуется около четырех месяцев.
Эта травма стала временным препятствием для его возвращения на поле. По мнению Степанова, Мусиала служит источником вдохновения для многих молодых футболистов благодаря своим высококлассным играм.
Такие таланты в Бундеслиге могут положительно сказаться на развитии футбола в нашей стране. Также Степанов подчеркнул, что намерен продолжать изучать стиль игры таких профессиональных футболистов, чтобы еще больше улучшить свою игру.