Rivyer Pleyt jamoasining hujumchisi Migel Borxa Rossiya Premyer Ligasi vakili, Moskva shahridagi CSKA klubi bilan shartnoma imzolash imkoniyatiga ega. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Soy del Millo nashri xabar bermoqda. 32 yoshli futbolchining amaldagi shartnomasida tovon puli to‘rt million dollar miqdorida belgilangan.
Oldinroq Meksikaning Tigres klubi hujumchi uchun ikki million dollar taklif qilgan, biroq rad javobini olgan. Joriy Argentina chempionatida Migel Borxa o‘n olti o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Uning Rivyer Pleyt bilan amaldagi shartnomasi yil oxirigacha amal qiladi. 12 iyul kuni CSKA jamoasi Rossiya Superkubogi doirasida Krasnodar jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutmoqda. Borxaning yangi jamoaga o‘tishi va keyingi faoliyati futbol ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

ЦСКА подписывает Борха в качестве нового нападающего
Нападающий клуба Ривер Плейт Мигель Борха имеет возможность подписать контракт с московским клубом ЦСКА, представляющим Российскую Премьер-Лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Soy del Millo. В действующем контракте 32-летнего футболиста сумма отступных составляет четыре миллиона долларов.
Ранее мексиканский клуб Тигрес предложил два миллиона долларов за нападающего, но получил отказ. В текущем чемпионате Аргентины Мигель Борха вышел на поле в шестнадцати матчах и смог забить пять голов.
Его действующий контракт с Ривер Плейт будет действовать до конца года. 12 июля команда ЦСКА выйдет на поле против команды Краснодар в рамках Российского Суперкубка.
Эта игра ожидается с большим интересом. Переход Борхи в новую команду и его дальнейшая карьера внимательно отслеживаются футбольными болельщиками.