Maykl Kin «Everton» bilan shartnomani uzaytirdi
32 yoshli ingliz himoyachisi Maykl Kin «Everton» klubi bilan hamkorlikni davom ettirishga kelishib oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Merseysayd klubining matbuot xizmati ma’lumot berdi. Yangi shartnoma 2026 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
O‘tgan mavsumda Maykl jamoasi safida 18 ta o‘yinda maydonga tushdi. Himoyachi uchta gol urdi va bitta golga uzatma berdi.
Angliya Premer Ligasi musobaqasida «Everton» 38 ta o‘yinda 48 ochko to‘pladi. Liverpool jamoasi umumiy jadvalda 13-o‘rinni egalladi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi yangi kelishuv jamoaning kelgusi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega. Maykl Kinning tajribasi va o‘yindagi ishtiroki jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.
Shartnoma uzaytirilishi «Everton»ning kelajakdagi rejalari va rivojlanish strategiyasida muhim o‘rin tutadi.

Майкл Кин продлил контракт с «Эвертоном»
32-летний английский защитник Майкл Кин договорился о продолжении сотрудничества с клубом «Эвертон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом информировала пресс-служба клуба из Мерсисайда. Новый контракт рассчитан до середины 2026 года.
В прошлом сезоне Майкл вышел на поле в 18 матчах за свою команду. Защитник забил три гола и отдал одну голевую передачу.
В чемпионате Английской Премьер-лиги «Эвертон» набрал 48 очков в 38 матчах. Команда из Ливерпуля заняла 13-е место в общем зачете.
Новое соглашение между клубом и футболистом имеет важное значение для будущих успехов команды. Ожидается, что опыт и участие Майкла Кина в игре принесут команде большую пользу.