Mendel: Zenitga qarshi o‘yin murakkab bo‘ldi
«Baltika» jamoasining yarim himoyachisi Andrey Mendel do‘stona o‘yinda «Zenit» jamoasiga qarshi qo‘lga kiritilgan g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 2:1 hisobida yakunlandi. Mendelning so‘zlariga ko‘ra, ular murakkab o‘yinga tayyorlangan edi va o‘yin shunday kechdi.
Jamoa raqibga to‘pni nazorat qilish uchun imkoniyatni kamroq berishga harakat qildi. Ba'zan bu maqsadga erishildi, ba'zan esa yo‘q.
Futbolchi shuningdek, past himoya chizig‘i oldindan rejalashtirilganligini ta'kidladi. Jamoa ma'lum paytlarda bosim o‘tkazishi, ba'zan esa orqaga tortilishi kerak edi.

Мендель: Игра против Зенита была сложной
Полузащитник команды «Балтика» Андрей Мендель высказал мнение о победе над командой «Зенит» в товарищеском матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра завершилась со счетом 2:1. По словам Менделя, они были готовы к сложной игре, и матч прошел именно так.
Команда старалась меньше давать сопернику возможности контролировать мяч. Иногда это удавалось, иногда — нет.
Футболист также отметил, что низкая линия защиты была заранее запланирована. Команда должна была в определенные моменты оказывать давление, а иногда отступать.
В следующем матче «Балтика» выйдет на поле против московского «Динамо» в первом туре чемпионата России.