Kanchelskis: Rossiya Qatarga qarshi o‘yin o‘tkazishi mumkin
Kuz oylarida Rossiya milliy jamoasi Qatarga qarshi do‘stona o‘yin o‘tkazishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli sobiq futbolchi Andrey Kanchelskis fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya terma jamoasi uchun har bir o‘yin muhimdir, chunki futbolchilar doimiy tayyorgarlikda bo‘lishlari zarur.
Jamoa a’zolari har doim o‘zlarini eng yaxshi holatda saqlashga intilishi lozim. Shuningdek, terma jamoaga nisbatan sovuq munosabat futbolchilar uchun qiyinchilik tug‘diradi.
Terma jamoa butun rossiyalik futbolning ramzi hisoblanadi, shuning uchun futbolchilar unga doim katta qiziqish bilan qarashlari kerak. Qatar 2022-yil noyabr-dekabr oylarida o‘tkazilgan jahon chempionatiga mezbonlik qilgan.
Biroq, bu mamlakat terma jamoasi guruh bosqichidan chiqishga muvaffaq bo‘lmadi. Qatar jamoasi jahon chempionatida guruhdagi barcha uchta o‘yinni yutqazgan birinchi mezbon bo‘ldi.
2023-yil iyun oyida Rossiya milliy jamoasi Nigeriya va Belarus jamoalariga qarshi do‘stona uchrashuvlar o‘tkazdi. Nigeriya bilan o‘yin 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi, Belarusga qarshi o‘yin esa 4:1 hisobida g‘alaba bilan tugadi.

Канчельскис: Россия может провести игру против Катара
Осенью сборная России может провести товарищеский матч против Катара. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом высказался известный бывший футболист Андрей Канчельскис. По его словам, для сборной России каждая игра важна, так как игроки должны быть в постоянной готовности.
Члены команды всегда должны стремиться поддерживать себя в лучшей форме. Кроме того, холодное отношение к сборной создает трудности для игроков.
Сборная является символом всего российского футбола, поэтому игроки всегда должны проявлять к ней большой интерес. Катар принимал чемпионат мира 2022 года в ноябре-декабре.
Однако эта страна не смогла выйти из группового этапа. Сборная Катара стала первой хозяйкой чемпионата мира, которая проиграла все три матча в группе.
В июне 2023 года сборная России провела товарищеские матчи против команд Нигерии и Беларуси. Игра с Нигерией завершилась вничью 1:1, а матч с Беларусью закончился победой со счетом 4:1.