Nepomnyashchiy Spartak futbolchilari yo‘qotishini baholadi
Kamerun milliy terma jamoasi va "Tom" klubi sobiq bosh murabbiyi Valeriy Nepomnyashchiy Spartak jamoasining ikki futbolchisining klubni tark etishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq xabar qilinishicha, hujumchi Manfred Ugalde xizmatlariga Niderlandiyaning "Feyenoord" klubi qiziqish bildirgan, yarim himoyachi Esekyel Barkoning esa Braziliyaning "Flamenqo" klubi bilan muzokaralari davom etmoqda. Nepomnyashchiy ta’kidlaganidek, Barko va Ugalde jamoaning asosiy o‘yinchilari hisoblanadi, ayniqsa Barkoning o‘rni katta.
Ugalde Barkosiz o‘zini to‘liq namoyon eta olmaydi. Bu esa "Spartak" uchun katta yo‘qotish bo‘ladi.
O‘tgan mavsumda kostarikalik Ugalde Rossiya chempionatining 29 ta o‘yinida 17 ta gol urib, 5 ta samarali uzatma qilgan va musobaqaning eng yaxshi to‘purari bo‘lgan. Argentina futbolchisi Barko esa 27 ta o‘yinda 12 ta gol urib, 7 ta golga uzatma bergan.
Bu ma’lumotlar jamoaning keyingi mavsumdagi tarkibini shakllantirishda muhim ahamiyatga ega bo‘lishi mumkin.

Непомнящий оценил потерю футболистов Спартака
Бывший главный тренер сборной Камеруна и клуба "Том" Валерий Непомнящий высказал мнение о том, что два футболиста команды "Спартак" могут покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что нападающим Мансфредом Угальде интересуется нидерландский клуб "Фейеноорд", а полузащитник Эсекьель Барко продолжает переговоры с бразильским клубом "Фламенго". Как отметил Непомнящий, Барко и Угальде являются ключевыми игроками команды, особенно важна роль Барко.
Угальде не сможет полностью проявить себя без Барко. Это станет большой потерей для "Спартака".
В прошлом сезоне костариканец Угальде забил 17 голов и сделал 5 результативных передач в 29 матчах чемпионата России, став лучшим бомбардиром турнира. Аргентинец Барко забил 12 голов и отдал 7 голевых передач в 27 играх.