Krasnodar klubi Fransiyaning Oser jamoasi bilan Gaetan Perren futbolchisini transfer qilish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli jurnalist Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qildi. Manbalarning bildirishicha, 29 yoshli qanot himoyachisini sotib olish uchun Krasnodar klubi 4,5 million yevro miqdorida mablag‘ sarflaydi.
Gaetan Perren o‘z faoliyatini Lion klubida boshlagan va keyinchalik Oser jamoasida o‘ynagan. O‘tgan mavsumda u Fransiya chempionatida eng ko‘p assistentlik qilgan futbolchi bo‘lib, 11 ta gol pasini amalga oshirdi.
Shuningdek, u 34 ta o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bundan tashqari, avvalroq Krasnodar jamoasiga Oser klubidan yana bir futbolchi – braziliyalik himoyachi Jubal qo‘shilgan edi.
U erkin agent sifatida klub bilan shartnoma imzolagan. Bu transferlar Krasnodar jamoasining tarkibini yanada kuchaytirishga qaratilganligi ko‘rinadi.

Краснодар купил Гаетана Перрена у Осера
Клуб Краснодар достиг соглашения о трансфере футболиста Гаэтана Перрена из французского клуба Осер. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом известный журналист Фабрицио Романо сообщил на своих страницах в социальных сетях. По информации источников, клуб Краснодар потратит 4,5 миллиона евро на покупку 29-летнего защитника фланга.
Гаэтан Перрен начал свою карьеру в клубе Лион и затем играл в команде Осер. В прошлом сезоне он стал футболистом с наибольшим количеством ассистов в чемпионате Франции, сделав 11 голевых передач.
Кроме того, он вышел на поле в 34 матчах и смог забить 10 голов. Также ранее в команду Краснодар из клуба Осер присоединился еще один футболист – бразильский защитник Жубал.
Он подписал контракт с клубом как свободный агент. Эти трансферы, похоже, направлены на дальнейшее усиление состава команды Краснодар.