Mashhur futbol agenti Timur Gurtskaya poytaxtdagi Spartak jamoasining transfer bozoridagi faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida, jamoaning ayrim futbolchilar bilan munosabatini tushunish qiyinligini ta’kidladi. Masalan, Nikolson ismli futbolchini jamoadan chiqarib yuborish uchun qo‘shimcha to‘lov qilinayotganini aytdi.
Shuningdek, Vilyan Joze bilan ham shunday vaziyat yuzaga kelgan. Bunday harakatlar jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga salbiy ta’sir ko‘rsatadi, deya fikr bildirdi mutaxassis.
Gurtskayaning fikricha, bu yo‘l bilan "qizil-oq" jamoa chempionlik unvoniga da’vogar bo‘la olmaydi. O‘tgan mavsumda Moskvadagi Spartak Rossiya chempionatida to‘rtinchi o‘rinni egalladi va Krasnodar, Zenit hamda CSKA jamoalaridan ortda qoldi.
Shu sababli, jamoa rahbariyati transfer siyosatini qayta ko‘rib chiqishi zarur. Bu esa kelgusida yanada kuchli va raqobatbardosh jamoa yaratishga yordam beradi.

Гурцкая раскритиковала трансферную политику Спартака
Известный футбольный агент Тимур Гурцкая высказал свое мнение о деятельности команды Спартак на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что трудно понять отношения команды с некоторыми футболистами. Например, он сказал, что за исключение футболиста по имени Николсон выплачивается дополнительная сумма.
Также такая же ситуация возникла с Вильяном Жозе. Такие действия негативно скажутся на будущих успехах команды, заявил специалист.
По мнению Гурцкой, таким образом "красно-белая" команда не сможет претендовать на чемпионский титул. В прошлом сезоне московский Спартак занял четвертое место в чемпионате России, уступив командам Краснодар, Зенит и ЦСКА.
Поэтому руководству команды необходимо пересмотреть трансферную политику. Это поможет в будущем создать более сильную и конкурентоспособную команду.