Messi MLSda eng yaxshi o‘yinchi deb tan olindi
Inter Mayami jamoasining hujumchisi Lionel Messi yaqinda bo‘lib o‘tgan chempionat o‘yinda ajoyib natija ko‘rsatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni “Tsapli” jamoasi Monrealni 4:1 hisobida mag‘lub etdi. 38 yoshli futbolchi bu o‘yinda uchta golga bevosita ta’sir ko‘rsatdi: u o‘z hisobiga ikki gol yozdirib, yana bir golga assistentlik qildi.
MLS ligasi matbuot xizmati tomonidan argentinalik yulduz Messi ushbu turdagi eng yaxshi o‘yinchi deb topildi. Joriy mavsumda Messi 14 ta o‘yinda 12 ta gol urdi va 6 ta golga assistentlik qildi.
U MLSda ketma-ket uchta o‘yinda ikki martadan gol urish qobiliyatini namoyish etdi. Shu hafta chorshanba kuni Moskva vaqti bilan soat 02:30 da Inter Mayami New Ingland Revolyushn jamoasi bilan bahs olib boradi.
Ushbu uchrashuv futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda. Messi jamoasining keyingi o‘yini ham yuqori darajada o‘tishi kutilmoqda.

Месси был признан лучшим игроком в MLS
Нападающий команды Интер Майами Лионель Месси недавно показал великолепный результат в чемпионатном матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье команда "Цапли" одержала победу над Монреалем со счетом 4:1. 38-летний футболист оказал непосредственное влияние на три гола в этом матче: он забил два гола и сделал ассист на один гол.
Пресс-служба лиги MLS признала аргентинскую звезду Месси лучшим игроком этого тура. В текущем сезоне Месси забил 12 голов в 14 матчах и сделал 6 ассистов.
Он продемонстрировал способность забивать дважды в трех подряд матчах в MLS. В эту среду, в 02:30 по московскому времени, Интер Майами встретится с командой Нью-Ингланд Революшн.
Этот матч вызывает большой интерес у футбольных болельщиков. Ожидается, что следующий матч команды Месси также пройдет на высоком уровне.