Ahmat klubi Zayim Divanovich bilan xayrlashdi
Grozniyning "Ahmat" futbol klubi yarim himoyachi Zayim Divanovich bilan shartnomani tomonlarning o‘zaro kelishuvi asosida bekor qilganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub va futbolchi o‘zaro rozilik bilan hamkorlikni yakunladi. Klub matbuot xizmatining xabariga ko‘ra, "Biz Zayimga birgalikdagi ish uchun minnatdorchilik bildiramiz va kelajakdagi faoliyatida omad tilaymiz".
2024/2025 yilgi mavsumda qora tog‘lik futbolchi barcha musobaqalarda jami 14 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta golga uzatma bergan. Hozircha 24 yoshli yarim himoyachining keyingi faoliyati haqida ma’lumot mavjud emas.
Shuningdek, "Ahmat" jamoasi Yekaterinburgning "Ural" klubiga qarshi o‘tkazilgan pley-off o‘yinlarida g‘alaba qozonib, Rossiya Premer-ligasida qolishga erishdi.

Ахмат клуб попрощался с Заимом Дивановичем
Футбольный клуб "Ахмат" из Грозного объявил о расторжении контракта с полузащитником Заимом Дивановичем на основе взаимного соглашения сторон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб и футболист завершили сотрудничество по взаимному согласию. По информации пресс-службы клуба, "Мы благодарим Заима за совместную работу и желаем удачи в будущей деятельности".
В сезоне 2024/2025 черногорский футболист провел 14 матчей во всех соревнованиях и отдал одну голевую передачу. На данный момент информации о дальнейшей карьере 24-летнего полузащитника нет.
Кроме того, команда "Ахмат" одержала победу в стыковых матчах против клуба "Урал" из Екатеринбурга и смогла остаться в Российской Премьер-лиге.