Lunyev Karpinning o‘yin uslubini yuqori baholadi
«Dinamo» jamoasining darvozaboni Andrey Lunyev Valeriy Karpinning o‘yin talablari unga yoqishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Karpin iyun oyida «oq-ko‘k» jamoani boshqara boshladi va shu bilan birga Rossiya terma jamoasining ham bosh murabbiyi bo‘ldi. Lunyev Sport24 nashriga bergan intervyusida, «Menga Karpinning talablari yoqadi.
Aynan shunday o‘ynashni xohlaganman. Buni imkon qadar yuqori sifatda bajarishga harakat qilaman», deb ta’kidladi.
Seshanba kuni «Dinamo» yangi mavsumga tayyorgarlik doirasida «Akhmat» jamoasiga qarshi do‘stona o‘yin o‘tkazadi. O‘yinni batafsil matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin.
Kelasi Rossiya chempionatining birinchi turida «Dinamo» jamoasi 18 iyul kuni «Baltika» bilan o‘ynaydi. Ushbu o‘yin uy maydonida bo‘lib o‘tadi.

Луньев Карпина игру оценил высоко
Вратарь команды «Динамо» Андрей Лунёв сообщил, что ему нравятся требования Валерия Карпина к игре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что Карпин начал тренировать «бело-голубых» в июне и одновременно стал главным тренером сборной России. В интервью изданию Sport24 Лунёв отметил: «Мне нравятся требования Карпина.
Я хотел играть именно так. Я постараюсь выполнить это на максимально высоком уровне», - сказал он.
Во вторник «Динамо» проведет товарищеский матч против команды «Ахмат» в рамках подготовки к новому сезону. Игра будет доступна для просмотра через текстовую трансляцию на портале LiveResult.
В первом туре следующего чемпионата России команда «Динамо» сыграет с «Балтикой» 18 июля. Этот матч пройдет на домашнем стадионе.