Gasilin: Malcomning «Zenit»ga qaytishi qiyin bo‘ladi
Sobiq «Zenit» jamoasi hujumchisi Aleksey Gasilin hozirgi sharoitda Malcom Filipening «ko‘k-oq-ko‘k» jamoasiga qaytishiga kam ishonadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gasilin fikricha, bu juda g‘alati holat. Jahon chempionatida u «Al-Hilal»ning asosiy futbolchisi edi.
U klub bilan kelishmovchilik yuzaga kelgan deb o‘ylaydi. Braziliyalik futbolchi Saudiya jamoasi uchun juda muhim o‘yinchi hisoblanadi.
Shu sababli, «Zenit» uchun uni qaytarish qiyin bo‘ladi. Ma’lumotlarga ko‘ra, «Al-Hilal»ning yangi bosh murabbiyi Simone Indzagi Malcomga ishonmaydi.
Malcom Saudiya klubida 2023 yildan beri ikki mavsum o‘ynab, mamlakat chempionligi va kumush medallarni qo‘lga kiritgan. Ushbu holatlar uning jamoadagi o‘rni va kelajagi haqida savollar tug‘dirmoqda.
Gasilinning fikricha, Malcomning «Zenit»ga qaytishi hozirgi vaziyatda murakkab va kam ehtimolli ko‘rinadi.

Гасилин: Возвращение Малкома в «Зенит» будет сложным
Бывший нападающий «Зенита» Алексей Гасилин в текущих условиях слабо верит в возвращение Малкома Филипенко в команду «сине-бело-голубых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гасилин считает, что это очень странная ситуация. На чемпионате мира он был основным игроком «Аль-Хиляля».
Он полагает, что возникли разногласия с клубом. Бразильский футболист является очень важным игроком для саудовской команды.
Поэтому вернуть его в «Зенит» будет сложно. Согласно информации, новый главный тренер «Аль-Хиляля» Симоне Индзаги не доверяет Малкому.
Малком в саудовском клубе играет с 2023 года, завоевав чемпионство страны и серебряные медали. Эти обстоятельства вызывают вопросы о его месте в команде и будущем.
По мнению Гасилина, возвращение Малкома в «Зенит» в текущей ситуации выглядит сложным и маловероятным.