Orlov: Dzyuba «Akron»dagi muvaffaqiyat siri haqida
Gennadiy Orlov Artyom Dzyuba muvaffaqiyatining siri haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba murabbiy bilan bir xil futbol falsafasiga ega bo‘lib, jamoada muhim o‘rin tutgan. Orlov “Akron” jamoasini Dzyubasiz tasavvur qilish qiyinligini ta'kidladi.
U barcha futbolchilarga hurmat bilan qarashini aytib o‘tdi, ammo ayni paytda Dzyuba jamoadoshlarini ruhlantirishda ajoyib yetakchi bo‘lganini alohida ta’kidladi. Artyom Dzyuba 2024-yil sentyabr oyida “Akron” klubiga qo‘shildi.
U darhol jamoaning yetakchi futbolchilaridan biriga aylandi va mavsum yakunida eng ko‘p gol urgan futbolchi bo‘ldi. Rasmiy o‘yinlarda jami o‘n ta gol kiritdi.
O‘tgan mavsum “Akron” uchun Rossiya Premer-Ligasida debyut mavsumi bo‘ldi. Mavsum yakunida tolyattinsk jamoasi ligada to‘qqizinchi o‘rinni egalladi.
Umuman olganda, Dzyubaning jamoaga qo‘shgan hissasi va yetakchilik fazilatlari “Akron”ning birinchi mavsumda yaxshi natija ko‘rsatishida muhim rol o‘ynadi.

Орлов: Дзюба о секрете успеха в «Акроне»
По его словам, Дзюба имеет одинаковую футбольную философию с тренером и занимает важное место в команде. Орлов отметил, что трудно представить команду «Акрон» без Дзюбы.
Он сказал, что уважает всех футболистов, но в то же время особо подчеркнул, что Дзюба был отличным лидером в мотивации своих товарищей по команде. Артем Дзюба присоединился к клубу «Акрон» в сентябре 2024 года.
Он сразу стал одним из ведущих игроков команды и в конце сезона стал лучшим бомбардиром. В официальных играх он забил в общей сложности десять голов.
Прошлый сезон стал дебютным для «Акрон» в Российской Премьер-Лиге. В конце сезона тольяттинская команда заняла девятое место в лиге.
В целом, вклад Дзюбы в команду и его лидерские качества сыграли важную роль в том, что «Акрон» показал хорошие результаты в своем первом сезоне.