Bavariya jamoasi uzoq vaqt davomida Jamal Musialasiz qoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Klub Jahon Chempionati doirasida PSGga qarshi o‘yinda jarohat oldi. 22 yoshli futbolchi kichik son suyagining sinishi bilan jarohatlandi va dushanba kuni muvaffaqiyatli jarrohlik amaliyoti o‘tkazildi.
Endi hujumchi yarim himoyachiga uzoq muddatli reabilitatsiya zarur bo‘ladi. Jarohat yuz bergach, Tomas Myullerga yangi shartnoma taklif qilish kerakligi haqida gaplar boshlandi.
Biroq Myunxen klubi rahbari Herbert Hayner bunday qaror qabul qilinmasligini aniq ma’lum qildi. U Sport Bild nashriga bergan intervyusida, Musialaning jarohati tufayli Myuller bilan vaziyatni qayta ko‘rib chiqish mumkin emasligini aytdi.
Tomas allaqachon PSGga qarshi o‘yindan keyin jamoa bilan xayrlashgan. Tomas Myuller butun faoliyati davomida Bavariya sharafini himoya qilgan.
Ushbu sentyabr oyida futbolchining 36 yoshga to‘lishi kutilmoqda. Klub rahbariyatining qarori aniq, yangi shartnoma berilmaydi.
Myuller jamoaga sodiq bo‘lib, uzoq yillar davomida o‘zining professional faoliyatini Bavariyada davom ettirdi.

Мюллер не получит новый контракт после травмы
Он получил травму в матче против ПСЖ в рамках клубного чемпионата мира. 22-летний футболист травмировал малую берцовую кость, и в понедельник была успешно проведена операция.
Теперь нападающему потребуется длительная реабилитация. После получения травмы начались разговоры о том, что Мюллеру следует предложить новый контракт.
Однако руководитель клуба из Мюнхена Герберт Хайнер четко заявил, что такое решение не будет принято. В интервью изданию Sport Bild он сказал, что из-за травмы Мусиалы ситуацию с Мюллером пересмотреть невозможно.
Томас уже попрощался с командой после матча против ПСЖ. Томас Мюллер защищал честь Баварии на протяжении всей своей карьеры.
В этом сентябре ожидается, что футболисту исполнится 36 лет. Решение руководства клуба однозначно, новый контракт не будет предложен.
Мюллер оставался верным команде и продолжал свою профессиональную карьеру в Баварии на протяжении многих лет.