Mbappe oziq-ovqat zaharlanishidan 6 kg yo‘qotdi
Madridning “Real” jamoasi hujumchisi Kiliyan Mbappe oziq-ovqat zaharlanishi sababli Jahon klublar chempionatining guruh bosqichidagi barcha o‘yinlarni o‘tkazib yubordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
L’Equipe nashrining ma’lumotiga ko‘ra, zaharlanish tovuq go‘shtida bo‘lgan bakteriya tufayli yuzaga kelgan va futbolchi jamoa AQShga uchishidan oldin ushbu go‘shtni iste’mol qilgan. Kasallik oqibatida 26 yoshli futbolchi vaznidan oltita kilogramm yo‘qotdi.
Kiliyan Mbappe 1 iyul kuni maydonga qaytdi va Jahon klublar chempionatining 1/8 finalida “Yuventus”ga qarshi o‘yinda zaxiradan maydonga tushdi. To‘rt kundan so‘ng u chorak finalda Dortmundning “Borussiya” jamoasiga qarshi o‘yinda ikkinchi bo‘limda maydonga tushdi va o‘yinning oxirida gol urdi.
Bugun “Real” jamoasi finalga yo‘llanma olish uchun “PSJ”ga qarshi bahs olib boradi. Ushbu o‘yin katta ahamiyatga ega bo‘lib, g‘olib final bosqichiga chiqadi.

Мбаппе потерял 6 кг из-за пищевого отравления
Нападающий мадридского "Реала" Килиан Мбаппе пропустил все матчи группового этапа чемпионата мира клубов из-за пищевого отравления. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации издания L’Equipe, отравление произошло из-за бактерий в курином мясе, которое футболист употребил перед вылетом команды в США. В результате болезни 26-летний футболист потерял шесть килограммов веса.
Килиан Мбаппе вернулся на поле 1 июля и вышел на замену в матче 1/8 финала против "Ювентуса". Через четыре дня он вышел на поле во втором тайме матча четвертьфинала против дортмундской "Боруссии" и забил гол в конце игры.
Сегодня "Реал" проведет матч против "ПСЖ" в борьбе за выход в финал. Эта игра имеет большое значение, и победитель выйдет в финальную стадию.