Asensio xatolarini tan oldi va saboq oldi
Madridning «Real» jamoasi markaziy himoyachisi Raul Asensio Jahon klub chempionati musobaqasida o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsata olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Guruh bosqichining birinchi turida «Al-Xilol»ga qarshi o‘yinda (1:1) ispan futbolchisining xatosi tufayli mezbonlar darvozasida penalti belgilandi va Saudiya Arabistoni jamoasi bu imkoniyatdan foydalandi. Keyingi o‘yinda «Pachuka»ga qarshi (3:1) Asensio 22 yoshda bo‘lishiga qaramay, o‘yinning 7-daqiqasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi.
Asensio DAZN bilan suhbatda «Ushbu penalti keyin o‘yin juda qiyin kechdi, bunday boshlanishni kutmagan edim. Jamoa meni doimo qo‘llab-quvvatladi.

Асенсио признал свои ошибки и извлек урок
Центральный защитник мадридского «Реала» Рауль Асенсио не смог проявить себя с хорошей стороны на чемпионате мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре группового этапа в матче против «Аль-Хилаля» (1:1) из-за ошибки испанского футболиста был назначен пенальти в ворота хозяев, и команда Саудовской Аравии воспользовалась этой возможностью. В следующем матче против «Пачуки» (3:1) Асенсио, несмотря на свои 22 года, получил прямую красную карточку на 7-й минуте игры.
В интервью DAZN Асенсио сказал: «Этот пенальти сделал игру очень сложной, я не ожидал такого начала. Команда всегда поддерживала меня.
Это футбол. Ошибаться может только тот, кто не играет.
Я не хочу ошибаться, но если ошибка произошла, нужно извлечь из нее полезный урок», - сказал он. Сегодня в 22:00 начнется полуфинальный матч чемпионата мира среди клубов между «Реалом» и «ПСЖ».