Gasilin: Batraqovning statistikasi anormal holat
Sobiq piterlik «Zenit» jamoasi hujumchisi Aleksey Gasilin Moskva «Lokomotiv» yarim himoyachisi Aleksey Batraqovning o‘tgan mavsumdagi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Batraqov keyingi mavsumda ham o‘z darajasidan past o‘ynash ehtimoli kam. Gasilin ta’kidlaganidek, gollar va assistlar bo‘yicha ko‘rsatkichi an’anaviy holatga to‘g‘ri kelmasligi mumkin, lekin u jamoaning yetakchisi bo‘lib qolaveradi.
Mutaxassis bu fikrlarini «Match TV» telekanalidagi efirda bayon etdi. O‘tgan mavsumda Batraqov Rossiya chempionatining oliy ligasida 14 ta gol urdi va 7 ta golga uzatma berdi.
«Temiryo‘lchilar» jamoasi chempionat jadvalida oltinchi o‘rinni egalladi. Ushbu natija jamoaning o‘rtacha darajada o‘ynaganini ko‘rsatadi, biroq Batraqovning shaxsiy ko‘rsatkichlari yuqori baholanadi.
Mutaxassislar fikricha, u kelajakda ham jamoani oldinga olib chiqishda muhim rol o‘ynaydi. Shuningdek, Batraqovning o‘yini jamoa strategiyasiga mos keladi va u o‘z pozitsiyasida kuchli futbolchi hisoblanadi.

Гасилин: Статистика Батракова аномальное состояние
Бывший нападающий петербургского «Зенита» Алексей Гасилин высказал мнение о играх полузащитника московского «Локомотива» Алексея Батракова в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, вероятность того, что Батраков будет играть ниже своего уровня в следующем сезоне, мала. Как отметил Гасилин, его показатели по голам и передачам могут не соответствовать традиционным нормам, но он останется лидером команды.
Специалист озвучил свои мысли в эфире телеканала «Матч ТВ». В прошлом сезоне Батраков забил 14 голов и сделал 7 голевых передач в высшей лиге чемпионата России.
Команда «железнодорожников» заняла шестое место в таблице чемпионата. Этот результат показывает, что команда играла на среднем уровне, однако личные показатели Батракова оцениваются высоко.
По мнению специалистов, он и в будущем будет играть важную роль в продвижении команды вперед. Кроме того, игра Батракова соответствует стратегии команды, и он считается сильным игроком на своей позиции.