Moskva CSKA jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Grishin Rossiya Premer Ligasi yangi mavsumining boshlanishida poytaxtning Lokomotiv jamoasining o‘yin taqvimiga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Lokomotiv jamoasi Sochi jamoasiga qarshi o‘yinni yutishi kerak, ammo Krasnodar bilan o‘yinda imkoniyatlari teng emas va ular mag‘lub bo‘lishi mumkin. Spartakga qarshi o‘yinda esa teng kuchdagi jamoalar o‘rtasida qiziqarli va teng o‘yin bo‘lishi kutilmoqda.
Mavsum boshlanishi qiyin kechadi, ammo murabbiy Mixail Galaktionov jamoani birinchi turlarga yaxshi tayyorlaydi, dedi ekspert Matc TV telekanalida. O‘tgan mavsumda Lokomotiv jamoasi Rossiya chempionatining musobaqa jadvalida oltinchi o‘rinni egallagan edi.
Mixail Galaktionov boshchiligidagi jamoa 30 ta o‘yinda jami 53 ochko to‘plagan. Bu natija jamoaning barqaror o‘yin ko‘rsatishini hamda raqobatbardoshligini ta’kidlaydi.
Yangi mavsumda Lokomotivdan yuqori natijalar kutish mumkinligi haqida fikrlar mavjud. Jamoa o‘z kuchini ko‘rsatish uchun barcha imkoniyatlarni ishga soladi.
Shuningdek, muxlislar va mutaxassislar jamoaning yangi mavsumdagi harakatlarini diqqat bilan kuzatib boradilar.

Гришин оценил календарь нового сезона Локомотива
Бывший футболист московского ЦСКА Александр Гришин высказал свои мысли о игровом календаре столичного Локомотива в начале нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Локомотив должна выиграть матч против команды Сочи, однако в игре с Краснодаром шансы равны, и они могут проиграть. В матче против Спартака ожидается интересная и равная игра между командами одинаковой силы.
Начало сезона будет сложным, но тренер Михаил Галaktionov хорошо подготовит команду к первым турами, сказал эксперт на телеканале Матч ТВ. В прошлом сезоне команда Локомотив заняла шестое место в таблице чемпионата России.
Команда под руководством Михаила Галaktionova набрала 53 очка в 30 играх. Этот результат подчеркивает стабильность игры команды и ее конкурентоспособность.
Существуют мнения о том, что в новом сезоне можно ожидать высоких результатов от Локомотива. Команда задействует все возможности, чтобы продемонстрировать свои силы.