Tkachyov Arsenal bilan shartnoma uzaytirmadi, xafa
Sobiq futbolchi Sergey Tkachyov Tula shahrining Arsenal klubi tomonidan yangi shartnoma taklif qilinmagani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
36 yoshli futbolchi klubning bu qaroridan juda xafa bo‘lganini ta’kidladi. U o‘z so‘zlarida joriy mavsumdagi o‘yin faoliyati va jismoniy holati asosida shartnoma uzaytirilishga haqli ekanini bildirgan.
Tkachyovning aytishicha, klubdan uzoq dam olish davrida hech qanday aloqa bo‘lmagan va u nega o‘zining o‘n yillik faoliyat davomida xizmat qilgan klub tomonidan bunday munosabatda bo‘lingani tushunarsiz. U Arsenal safida 2017 yildan beri o‘ynab kelgan, umumiy hisobda 215 ta o‘yin o‘tkazib, 31 ta gol urgan va 41 ta golga uzatma bergan.
Bu holat futbolchi uchun kutilmagan va noqulay vaziyat bo‘lganligini ta’kidladi. Klubning qarori haqida batafsil tushuntirish berilmagan.
Tkachyov o‘z faoliyatini davom ettirish uchun yangi imkoniyatlarni izlamoqda. Arsenal bilan bo‘lgan yillar uning uchun muhim va qadrli bo‘lgan.

Ткачёв не продлил контракт с Арсеналом, расстроен
Бывший футболист Сергей Ткачёв высказал мнение о том, что клуб Арсенал из Тулы не предложил ему новый контракт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
36-летний футболист отметил, что он очень расстроен решением клуба. Он заявил, что на основании своей игровой активности и физического состояния в текущем сезоне он имел право на продление контракта.
По словам Ткачёва, в течение долгого периода отдыха от клуба не было никакой связи, и ему непонятно, почему клуб, которому он служил на протяжении десяти лет, так к нему отнесся. Он играет за Арсенал с 2017 года, провел в общей сложности 215 матчей, забил 31 гол и сделал 41 голевую передачу.
Он подчеркнул, что эта ситуация стала для него неожиданной и неудобной. Подробные объяснения решения клуба не были предоставлены.
Ткачёв ищет новые возможности для продолжения своей карьеры. Годы, проведенные в Арсенале, были для него важными и ценными.