Grishin: Semak «Zenit»ni o‘yin orqali shakllantirmoqda
Futbol mutaxassisi Aleksandr Grishin Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasining Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumga tayyorgarligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy Semak to‘g‘ri yo‘l tutmoqda. "Zenit" o‘yinlar orqali shaklga kirayotgani va tayyorgarlik jarayonining o‘yinlarda kechishi sinovdan o‘tgan tizim ekanligi ta’kidlandi.
Jamoa tarkibi o‘zaro muvofiqlashmoqda, shuningdek, o‘yinchilar orasidagi aloqalar mustahkamlanmoqda. Bugun, 9 iyul kuni Sankt-Peterburgdagi stadionda navbatdagi do‘stona o‘yin bo‘lib o‘tadi.
"Zenit" jamoasi shveytsariyalik "Syon" klubi bilan bahs yuritadi. O‘tgan mavsum Rossiya chempionatida "Zenit" ikkinchi o‘rinni egallagan edi.
Shu bilan birga, jamoa yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va o‘z kuchini oshirishga intilmoqda. Ushbu do‘stona o‘yinlar jamoaning o‘yin uslubini yaxshilash va murabbiyning taktik g‘oyalarini sinash imkonini beradi.
Grishinning so‘zlariga ko‘ra, bu jarayon "Zenit"ning muvaffaqiyatga erishishida muhim ahamiyatga ega.

Гришин: Семак формирует «Зенит» через игру
Футбольный специалист Александр Гришин высказал свое мнение о подготовке команды "Зенит" из Санкт-Петербурга к новому сезону Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, тренер Семак движется в правильном направлении. Подчеркнуто, что "Зенит" формируется через игры, и процесс подготовки проходит в играх, что является проверенной системой.
Состав команды согласуется, а также укрепляются связи между игроками. Сегодня, 9 июля, на стадионе в Санкт-Петербурге пройдет очередная товарищеская игра.
Команда "Зенит" будет соперничать с швейцарским клубом "Сьон". В прошлом сезоне "Зенит" занял второе место в чемпионате России.
В то же время команда серьезно готовится к новому сезону и стремится увеличить свои силы. Эти товарищеские игры дают возможность улучшить стиль игры команды и протестировать тактические идеи тренера.