Peti Lamin Yamolni Messidan ham yaxshi ko‘rmoqda
Fransiya va Londonning “Arsenal” jamoalari sobiq yarim himoyachisi Emmanuel Peti kataloniyalik “Barselona” jamoasining 17 yoshli qanot himoyachisi Lamin Yamolning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Petining so‘zlariga ko‘ra, Lamin raqiblarini xuddi kompyuter o‘yinida o‘ynayotgandek mag‘lub etadi va uning darajasi allaqachon yuqori. U Yamol kelajakda Lionel Messidan ham yaxshi futbolchi bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi.
Messi sakkiz marta “Oltin to‘p” sovriniga sazovor bo‘lgan bo‘lsa, Lamin esa doimiy ravishda o‘sishga intilmoqda. 2024/2025 yilgi mavsumda Yamol 55 ta o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol urdi va 25 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Shu yil u “Oltin to‘p” sovrinining asosiy nomzodlaridan biri hisoblanadi. Peti fikricha, uning yuqori motivatsiyasi va mahorati kelajakda uni eng yaxshi futbolchilar qatoriga olib chiqishi mumkin.

Пети Ламин любит Ямол больше, чем Месси
Бывший полузащитник французского клуба “Арсенал” Эммануэль Пети высказался о будущем 17-летнего защитника каталонской “Барселоны” Ламина Ямола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Пети, Ламин побеждает соперников так, как будто играет в компьютерной игре, и его уровень уже высок. Он отметил, что Ямол в будущем может стать даже лучшим футболистом, чем Лионель Месси.
Если Месси восемь раз становился обладателем “Золотого мяча”, то Ламин постоянно стремится к росту. В сезоне 2024/2025 Ямол провел 55 матчей, забил 18 голов и сделал 25 голевых передач.
В этом году он считается одним из основных претендентов на “Золотой мяч”. По мнению Пети, его высокая мотивация и мастерство могут в будущем вывести его в ряд лучших футболистов.