Alenichev: Spartak Barko va Ugalde o‘rnini to‘ldirsin
Alenichev ta’kidlaydiki, agar “qizil-oq” jamoa ushbu futbolchilar o‘rnini to‘ldirmasa, Premyer-liga medallariga da’vo qila olmaydi. Agar Barko va Ugalde ketib, yangi futbolchilar sotib olinmasa, “Spartak” yangi mavsumda uchlikka kirishni umuman o‘ylamasligi kerak.
Bu esa jamoaning sodiq muxlislari uchun qabul qilib bo‘lmas holat bo‘ladi, deydi Alenichev “Chempionat” nashriga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum Rossiya Premyer-ligasida “Spartak” to‘rtinchi o‘rinni egallagan.
Keyingi chempionatning birinchi turida Stankovich jamoasi Makhachkala “Dinamo”si bilan o‘ynaydi. Uchrashuv 19 iyul, shanba kuni Moskva shahrida bo‘lib o‘tadi.

Аленичев: Спартак должен заменить Барко и Угальде
Бывший футболист «Спартака» Дмитрий Аленичев считает, что московскому клубу необходимо усилить состав, так как полузащитник Эсекьель Барко и нападающий Мансфред Угальде могут покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аленичев подчеркивает, что если «красно-белые» не заменят этих футболистов, то не смогут претендовать на медали Премьер-лиги. Если Барко и Угальде уйдут, а новые футболисты не будут куплены, «Спартак» вообще не должен думать о попадании в тройку в новом сезоне.
Это станет неприемлемым для преданных болельщиков команды, говорит Аленичев в интервью изданию «Чемпионат». Напомним, что в прошлом сезоне «Спартак» занял четвертое место в Российской Премьер-лиге.
В первом туре следующего чемпионата команда Станкевича сыграет с махачкалинским «Динамо». Матч состоится 19 июля, в субботу, в Москве.